Мобілізація ЗСУ – непридатних до служби зобов’язали проходити ВЛК кожен рік

Непридатні до служби в армії відтепер змушені проходити ВЛК щороку: це перевантажить ТЦК – юрист

© Марiя Кравченко / Fecebook Нова вимога Міноборони не зовсім раціональна на даний момент, вважає юрист Володимир Романчук.

Відтепер призовникам, яких визнали тимчасово непридатними, відстрочку від призову на строкову військову службу надаватимуть терміном до року, після чого проводитимуть повторний медичний огляд, свідчать нові правила у Положенні про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України, які детально пояснює юрист Володимир Романчук у статті «Мобілізація по-новому: що зміниться у ВЛК і з якими хворобами візьмуть в армію».

Контроль над такими непридатними особами зобов’язані здійснювати ТЦК та СП. 

«Ця додаткова вимога не лише обтяжуватиме й без того перевантажені територіальні центри комплектування, де проводять огляд ВЛК, а й передбачає, що тимчасово непридатний призовник щороку витрачатиме кілька тижнів на здавання аналізів, відвідування лікарів і проходження ВЛК», – наголосив юрист.

Зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ Міноборони внесло наказом №490 від 18 серпня 2023 року. 

Оновлення торкнулися методології визначення ступеня придатності до військової служби, переліку хвороб, а також розширили обов’язки ВЛК. 

Згідно з новими правилами, ВЛК визначатиме придатність людини до військової служби не лише за станом здоров’я загалом, а й за конкретною військовою спеціальністю: якщо кулеметник отримав поранення і не зможе продовжувати свою роботу, замість демобілізації його можуть перевести, наприклад, на посаду водія.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *