Рада підтримала обмеження ставок за мікрокредитами

Рада підтримала обмеження ставок за мікрокредитами

КИЇВ. 21 вересня. УНН. Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №9422 про обмеження відсоткових ставок мікрокредитувальників. Про це повідомив у четвер народний депутат з фінансового комітету Ярослав Железняк, пише УНН.

Цитата

“Парламент прийняв за основу законопроект від Нацбанку №9422 про обмеження ставок мікрокредитувальників. Законопроєкт пропонує обмежити максимальну ставку на рівні 1% на день (станом на зараз вона буває 2-3% і більше)”, – повідомив Железняк у Telegram.

З його слів, нардепи віддали 243 голоси “за”.

Деталі

Одна з ініціаторок законопроекту, нардеп Ольга Василевська-Смаглюк вказала у Telegram, що цей законопроект передбачає наступне:

 • запроваджується денна процентна ставка за споживчим кредитом на рівні максимум 1% у день від загального розміру кредиту;
 • посилюються вимоги до оцінки кредитоспроможності позичальників, НБУ наділяється повноваженнями встановлювати додаткові вимоги до такої оцінки та застосовувати професійне судження при нагляді;
 • кредитодавців зобов’язують передавати інформацію про всі споживчі кредити до БКІ;
 • забороняється одностороння автоматична пролонгація кредитних договорів.
 • НБУ наділяється повноваженнями отримувати інформацію та проводити інспекційну перевірку віддалено.
 • НПА НБУ, які стосуються регулювання небанківських фінансових послуг, виводяться з-під сфери дії Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

Доповнення

Українці щомісячно беруть понад 650 тисяч мікрокредитів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Один коментар

 1. Я хочу висловити подяку Марії за її дивовижні здібності ворожки та допомогу, яку вона надала моїй доньці Софії. Наша сім’я переживала важкі часи через розрив стосунків між Софією та її чоловіком Михайлом. Ми були відчайдушними і не знали, як повернути щастя в наш дім.

  Марія не тільки проявила неймовірну інтуїцію, а й уважно вислухала наші проблеми. Її ворожіння було точним і надихаючим. Вона передбачила, що є надія на возз’єднання і дала нам поради, як діяти.

  Завдяки Марії та її мудрим порадам, моя донька Софія змогла знайти в собі сили та рішучість, щоб відновити стосунки з Михайлом. Зараз вони щасливі разом, і наш дім знову наповнився коханням і гармонією.

  Я щиро вдячна Марії за її допомогу і рекомендую її всім, хто шукає підтримку і напрямок у складних ситуаціях. Її дар дивовижний, і її тепле ставлення до клієнтів робить процес ще ціннішим. Спасибі вам, Маріє, за ваше диво і доброту!
  Телефон (вайбер) хорошої ворожки Марії +380976592407

  No votes yet.
  Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *