Для розмінування України Нідерланди нададуть близько тисячі переносних зарядів

Нідерланди передадуть Україні спецобладнання для дистанційного розмінування

© ДСНС України Мова йде про тисячу переносних зарядів.

Нідерланди й надалі працюватимуть над подальшим закриттям військових потреб України, зокрема у засобах ППО та обладнанні для розмінування.

Про це заявила міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен під час зустрічі у Києві з очільником Міноборони України Олексієм Резніковим.

«Я знаю, що Україна стикається з проблемою замінування територій із надзвичайно великою щільністю. Ми вже допомагаємо зі спеціальним обладнанням для розмінування і намагатимемося цю допомогу розширювати у майбутньому. Є рішення, щоб надати близько тисячі переносних зарядів для дистанційного розмінування, які можуть проробляти проходи у інженерних загородженнях», – розповіла Оллонгрен.

За її словами, Нідерланди продовжуватимуть посилювати українську ППО, зокрема завдяки передачі винищувачів F-16. Міністерка зазначила, що вже погоджені програми підготовки для українських пілотів у Румунії. Для навчання виділені відповідні літаки.

«Ми прекрасно знаємо, наскільки швидко вчаться українські військові. Немає сумнівів у тому, що підготовка пройде, але також потрібно буде це все інтегрувати і в систему забезпечення, і в систему ЗСУ. Це не лише питання підготовки, але й питання спроможностей та технічного забезпечення. Але ми вже над цим працюємо, бо взяли на себе зобов’язання реалізувати все якнайшвидше», – наголосила очільниця Міноборони Нідерландів.

Оллонгрен додала, що Нідерланди вже виділили близько 2 мільярдів євро на різні види допомоги Україні: матеріально-технічну, озброєння, обладнання, мости, різного виду транспортні засоби, боєприпаси, медичне забезпечення.

Нагадаємо, вибухонебезпечні предмети забруднили територію країни розміром приблизно з Флориду чи Уругвай. На розмінування знадобляться десятки років та мільярди доларів. Фахівці зазначають, що близько 174 тис. кв. км території України потребують розмінування. Як пише The Washington Post, за поточними темпами роботи для очищення замінованої території знадобиться понад сім століть.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *