Смерть президента Раїсі — як це може вплинути на політику Ірану та ситуацію в країні — новини світу

Смерть Раїсі не матиме помітного впливу на політику Ірану. Головний там аятола Хаменеї — FT

Аятола Алі Хаменеї © Імам Сейєд Алі Хаменеї / facebook Та справжнім викликом для системи можуть стати вибори. ЗМІ припускає, що іранці можуть “виплеснути свій гнів”, проігнорувавши голосування. 

Смерть президента Ірану Ібрагіма Раїсі стала шоковим ударом по ісламському режиму та його верховному лідеру аятолі Алі Хаменеї — другому вищому керівникові Іранської держави з 1989 року. Financial Times пояснює, що причиною є не те, що Раїсі був видатним політиком, а те, що від моменту призначення у 2021-му він вважався невіддільною частиною планів Хаменеї.

Останній хотів зміцнити вплив прихильників жорсткого режиму та забезпечити плавне спадкоємство найвищої посади в країні після смерті 85-річного верховного лідера. 

“Ця тема домінувала в іранській політиці впродовж останнього десятиліття і буде домінувати надалі… Смерть Раїсі не матиме помітного впливу на ключові рішення у сфері внутрішньої і зовнішньої політики, які в кінцевому підсумку визначаються Хаменеї…”, — вважають журналісти.

Тепер аятола та інші лідери Ірану повинні терміново почати підготовку до виборів, що є новим викликом для системи в умовах складного періоду.  Голосування мають провести протягом 50 днів. А поки що в.о. президента, ймовірно, буде віцепрезидент Мохаммад Мохбер. 

“…Можна очікувати, що багато іранців виплеснуть свій гнів, просто відмовившись від голосування. У 2021 році явка на президентських виборах уперше з часів ісламської революції 1979 року впала нижче 50%. Цього року на парламентських виборах явка була рекордно низькою — менше ніж 41%”, — пишуть журналісти FT, нагадуючи, що протести в Ірані — нерідке явище. 

Нагадаємо, 19 травня сталася авіакатастрофа з гелікоптером, який перевозив президента Ірану Ібрагіма Раїсі, главу МЗС Хоссейна Амір-Абдуллахіана та кількох інших чиновників. Згодом у Корпусі вартових Ісламської революції повідомили, що всі, хто був на борту, загинули. ЗМІ тим часом припускають, що влада шукає спосіб, як повідомити цю новину, не спричинивши хаос. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *