Українські пілоти почнуть польоти на винищувачах Gripen

Українських пілотів допустили  до  тестових польотів на винищувачах Gripen

© saabgroup.com Льотчики уже пройшли попередню підготовку.

Українських пілотів допустили  до  тестових польотів на винищувачах Gripen. Про це йдеться в заяві міністра оборони Пол Йонсона, пише шведське видання Aftonbladet.

За словами шведського міністра, пілоти пройшли орієнтаційну підготовку, яка включає тестові польоти як на літаку, так і на тренажері, а також інструктаж для наземного персоналу.

«Настановні тренування завершено, і, згідно зі звітом, який я отримав від Збройних сил, навчання пройшло добре», – заявив він.

«Як ми вже говорили раніше, ми не виключаємо відправки Gripen в Україну. Досвід тренінгу тепер повинен лягти в основу поточної роботи, щоб з’ясувати умови для цього», – додав Йонсон.

Українські пілоти та  технічний персонал почали тренування на системі Gripen у літку цього року.

Saab JAS 39 Gripen – це шведський багатоцільовий винищувач четвертого покоління. Його розробка розпочалася у 1979 році, а у 1988-му літак уперше злетів. Винищувач експортували до Чехії, Угорщини, Південно-Африканської Республіки та Таїланду. Також рішення придбати JAS 39 ухвалила Бразилія.

Максимальна швидкість на великій висоті – 2130 км/год, на рівні моря – 1225 км/год. Бойовий радіус дії – 700 км (з навантаженням 2000 кг). “Гріпен” має на озброєнні 1×27 мм гармату Mauser BK-27 із боєкомплектом 120 снарядів.

Раніше повідомлялося, що Швеція готова навчати українських пілотів.  Однак можливість надання самих винищувачів заперечували через нестачу у власних Збройних силах.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *