Україна в НАТО – Блінкен заявив про роботу над дорожньою картою щодо членства

Саміт НАТО буде сфокусований на розробці дорожньої карти щодо членства України – Блінкен

© EPA-EFE/EMMANUEL DUNAND Держсекретар США обговорюватиме шлях України в НАТО з главами МЗС країн-членів у Брюсселі

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що майбутній ювілейний саміт НАТО у Вашингтоні (у липні 2024 року) буде сфокусований на тому, щоб розробити дорожню карту щодо членства України у НАТО.

«Ми говорили про саміт НАТО і про Україну, і ми будемо говорити про це набагато детальніше найближчими днями в Брюсселі під, час зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО. Для нас питання в тому, щоб мати хорошу і чітку дорожню карту, щоб прийти до цього, і я вірю, що саміт НАТО з нагоди 75-ї річниці Альянсу буде сфокусованим і конкретним щодо того, як ми можемо розробити цю дорожню карту, цей місток, який дозволить Україні стати членом НАТО», – сказав Блінкен на спільній пресконференції з главою МЗС Франції Стефаном Сежурне у Парижі 2 квітня.

Нагадаємо, Bloomberg повідомило, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг пропонує створити фонд внесків для України від членів Альянсу на суму 100 мільярдів доларів протягом п’яти років – в межах пакету, який лідери країн-членів Альянсу мають підписати під час саміту у Вашингтоні в липні. 

Водночас, за інформацією ZN.UA, ані у Вашингтоні, ані в Брюсселі американська влада взагалі не комунікує з українською стороною на тему липневого саміту НАТО в США, особливо щодо надання Україні запрошення вступити до Альянсу. Що готують для Києва, пояснює оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «На Вашингтонському саміті НАТО Україні готуються подати особливу «страву».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *