Тарнавський про контрнаступ – найбільший прорив станеться після Токмака

Зима не зупинить наступ ЗСУ і найбільший прорив ще попереду – Тарнавський

© Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine (Валерій Залужний) / Facebook «Я думаю, що це станеться після Токмака», сказав генерал про прорив

Бригадний генерал Олександр Тарнавський, який керує бойовими діями на південному фронті, заявив, що зима не уповільнить наступальні дії українського війська, а найбільший прорив ще попереду.

«Погода може стати серйозною перешкодою під час наступу, але враховуючи те, як ми просуваємося вперед, переважно без транспортних засобів, я не думаю, що [вона] сильно вплине на контрнаступ», – сказав генерал Тарнавський в інтерв’ю CNN 22 вересня. 

Деякі аналітики, та більшість оглядачів російсько-української війни вважають, що інтенсивні дощі восени можуть зробити землю в Україні вологою і ускладнити пересування важкої техніки, а тому наступальні дії завершаться восени. Але Тарнавський каже, що українські війська наразі пересуваються невеликими групами й переважно пішки. 

Також генерал зазначив, що  сказав, що вважає, що великий прорив України – найбільший у цьому контрнаступі – ще попереду. 

«Я думаю, що це станеться після Токмака», – уточнив Тарнавський. – «Наразі вони [росіяни] покладаються на глибину своєї оборонної лінії там».

Генерал позитивно налаштований щодо кінцевого результату та зазначив, що для успіху контрнаступу українським військам необхідно як мінімум дійти до міста Токмак. 

«Токмак – це мета мінімум. Загальна мета – вийти до наших державних кордонів», – сказав Тарнавський. 

За його словами, найбільше проблем українським захисниками приносить не так звана «лінія Суровікіна», а «перехрестя доріг, лісосмуги і мінні поля між лісосмугами». 

«[Там] комбінація невеликих шкідливих ворожих оборонних груп, які зараз дуже точно і грамотно висаджені. Але дії наших бійців змушують їх повільно відступати, коли вони стикаються з нашими штурмовими групами», – сказав генерал.

Раніше експерт пояснив The Financial Times, чому дощі не зупинять український наступ на півдні. Він вважає, що піщані ґрунти Запорізької області дозволять військам маневрувати навіть за вологої погоди. 

В інтерв’ю CBS президент Володимир Зеленський заявив, що ЗСУ вже визначилися із місцем, де відбудеться потужний прорив російської оборони. У розвідці Міністерства оборони Великої Британії зазначають, що російські війська, ймовірно, посилили оборону навколо міста Токмак, яке знаходиться приблизно за 16 км від лінії фронту.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *