Як врятувати українців – Боррель закликав ЄС допомогти Україні

Україна змогла б врятувати більше життів, якби постачання військової допомоги відбувалося швидше — Боррель

© Getty Images Цього разу відповідь ЄС на агресію була швидшою, але деякі питання обгворювались занадто довго, вважає голова євродипломатії.

На думку високого представника ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля, у випадку широкомасштабної російсько-української війни, ЄС діяв «на диво швидко», порівняно з минулим досвідом. Проте деякі рішення «обговорювалися досить довго».

«Чи повинні ми надавати танки? Це була довга дискусія, і, зрештою, ми надаємо танки. Чи повинні ми надавати ЗРК Patriot? Була довга дискусія, і зрештою, ми це зробили. Чи повинні ми надавати потужності ВПС? Це обговорювалося ще на початку війни. Зараз ми готуємо пілотів для F 16. Якщо ви хочете надати зброю тому, хто воює і зазнає сильних атак, то чим швидше, тим краще», — цитує Борреля The Guardian.

Боррель вважає, що Євросоюз досі далекий від того, щоб мати необхідний оборонний потенціал. Війна, за його словами, потребувала проведення «живих навчань з виявлення можливостей, які має Європа, що вона може надати, що може використовувати Україна».

Водночас, зауважив голова євродипломатії, повільне просування українських військ пов’язане не лише із браком західної зброї.

«Росія побудувала довгу лінію укріплень. Подекуди до 25 км в глибину або ширину. І зрозуміло, що ви не можете розпочати фронтальну атаку за таких умов, це було б самогубством. Вони (росіяни — ред.) замінували всю землю», — додав він.

Раніше стало відомо, що Євросоюз наразі передав Києву лише 223,8 тисячі артилерійських боєприпасів та 2,3 тисячі ракет різних видів із обіцяного мільйона. Боррель закликав країни-члени замовляти більше боєприпасів для України.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *