JAS 39 Gripen – Чехія та Швеція обговорюють навчання пілотів України на винищувачах

Чехія обговорює зі Швецією підготовку українських пілотів на літаках Gripen

© saabgroup.com У Міноборони Чехії запевнили, що продовжать підтримувати нашу державу.

Чехія наразі веде переговори зі Швецією щодо можливості тренувань українських пілотів на її винищувачах JAS 39 Gripen шведського виробництва на чеській території, повідомила міністерка оборони Чехії Яна Чернохова, слова якої передає Radio Prague International.

Вона також запевнила, що Прага продовжить підтримувати Київ, у тому числі відправляти військову техніку, хоч запаси і скорочуються. За словами Чернохової, її країна ще може надавати нашій певне обладнання, зокрема, завдяки отриманню нових західних систем на заміну.

За даними Radio Prague International, Чехія ще могла б передати Україні, наприклад, вертольоти Мі-35. Держава зняла з озброєння близько десяти одиниць такої техніки, яка ще здатна виконувати бойову роботу. Однак, Чернохова поки не говорить, коли і на яких умовах українські сили могли б отримати ці гвинтокрили.

Також чеські військові навчають українських. Міноборони Чехії раніше підготувало близько двох тисяч наших захисників на своїй території та планує до кінця 2023 року збільшити це число до чотирьох тисяч. Оборонне відомство країни подало на розгляд уряду пропозицію щодо продовження мандату на підготовку українських бійців у себе.

Раніше стало відомо, що українські бойові пілоти завершили ознайомчу підготовку на винищувачах JAS 39 Gripen у Швеції. Досвід, отриманий під час навчань, стане основою для визначення того, чи є умови для відправки цих літаків в Україну.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *