Окупація півдня — чому українські військові переживають через результати розслідування — новини України

Військові побоюються, що їх

© Facebook/Генштаб ЗСУ В ОП стверджують, що не президент повинен давати наказ про підрив мостів, таке рішення мають ухвалювати військові на місці. 

У Генштабі ЗСУ стверджують, що розслідування окупації півдня чинить тиск на військове командування. BBC у своєму матеріалі розповідає, що у тих колах побоюються, що їх можуть “призначити винними” по цій справі, аби задовольнити запит суспільства.

“Адже, за їхніми словами, в цьому питанні, окрім дослідження подій початку війни, не менш важливим є дослідження подій, які відбувалися до самого вторгнення, – пояснюють автори матеріалу. – Зокрема, як в цілому країна готувалася до війни, які рішення влада ухвалювала і не ухвалювала в цьому напрямку та що робила, щоб максимально посилити армію і підготувати її до оборони”. 

Так генерал-майор Андрій Соколов, який під час повномасштабного вторгнення командував управлінням військ “Південь”, розповів, що для прикриття кримського напрямку у нього було лише півтори бригади, тоді як потрібно було чотири. Він вважає, що мобілізацію в країні повинні були оголосити ще до 24 лютого 2022-го, або ж будь-яким іншим способом стрімко збільшити чисельність війська. 

ЗМІ також зазначає, що Україні катастрофічно не вистачало військових для прикриття усіх ділянок тоді ще потенційного фронту – від Білорусі до тимчасово анексованого Криму. 

В ОП тим часом наголошують, що ніякого тиску на Генштаб та військові кола немає. Річ у тім, що суспільство просто хоче знати правду, пояснюють там. 

“Ми знаємо, є така справа, там фігурують військові. Треба з’ясувати, чому мости не були підірвані, а росіяни змогли так швидко зайти і окупувати Херсонську область…, – пояснюють в ОП. – Є статут ЗСУ, військові мали діяти за цим статутом. Не президент має давати команду “Підривайте мости!”, військові мали це зробити, виходячи з тієї обстановки, яка була на місці. Слідство має розібратися”. 

Нагадаємо, BBC повідомляє, що колишній начальник ГУ СБУ в Криму Олег Кулініч, який нібито передав росіянам всі дані про дислокацію військ та інфраструктуру місцевості, зараз вже не фігурує у справі про окупацію півдня, як і інші співробітники СБУ. Ба більше, що по ній проходять лише військові ЗСУ, через що слідчі приходили на бесіду навіть до головнокомандувача Валерія Залужного. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *