Оборонна промисловість України – 2024 року законтрактовано половину потужностей

Цього року вже законтрактована половина потужностей оборонної промисловості України – Камишін

© Олександр Камишін/Telegran Олександр Камишін також розповів, яка програма є найважливішою для України.

За словами міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна, оборонна промисловість України минулого року виробила втричі більше ніж 2022, передає «Інтерфакс-Україна». Водночас він додав, потенціал української «оборонки» зріс у шість разів, а половина його потужностей вже законтрактована до кінця 2024 року.

«Минулого року наша «оборонка» виробила втричі більше, ніж за 2022 рік. Наші спроможності на 2023 рік, ще в шість разів більші за минулий рік. На сьогодні ми маємо близько половини від цих спроможностей законтрактованими на 2024 рік. Працюємо разом з Міністерством оборони, з силами оборони над подальшою контрактацією», – заявив Камишін.

Міністр розповів, що сьогодні Україна спільно з партнерами може виробляти кілька позицій. Зокрема, мова йде про складання БМП та БТРів (Lynx (БМП) і Tpz1 Fuchs (БТР), над якими українці мають працювати з німецькою компанією Rheinmetall. З цією ж компанією Україна реалізує проєкти щодо виробництва боєприпасів.

Крім того, за словами Камишіна, в Україні почали виробляти легку гаубицю L-119 (105-мм гаубиця) з британськими партнерами. Щоправа, міністр не розповів про компанію-партнера в цьому кейсі.

Камишін також повідомив, що продовжується робота над гібридними системами протиповітряної оборони. Прямо зараз в робі п’ять проєктів FrankenSAM. Це модернізовані радянські системи, разом з якими застосовуватимуть західні ракети.

«За минулий рік ми суттєво наростили виробництво боєприпасів. Це головна позиція, головна номенклатура, на яку сьогодні чекає наш фронт. Почали освоювати нові позиції в артилерійських боєприпасах. І на цей рік ми також кратно нарощуємо виробництво за цією позицією», – сказав Камишин.

Міністр також запевнив, що цього року українці «побачать на землі та більше почують» про наземні роботизовані системи власного виробництва. При цьому найважливішою, за словами Камишіна, є ракетна програма.

«Найважливіша програма для нашої країни – це ракетна програма, але про неї я скажу не більше, ніж сказав мій президент, що в нас з’явилася наша далекобійна зброя, яка уразила ціль на 700 км», – розповів Камишин.

У коментарі ZN.UA міністр також розповів, що Україна має необхідні масштаби для виробництва систем радіолокаційної боротьби (РЕБ). Тому зараз питання полягає у правильності їх закупки та введення в експлуатацію.

Також за словами Камишіна, приватні виробники в Україні зараз мають можливість виробляти не лише дрони, а й боєприпаси та снаряди. І на окремих етапах і ділянках, за його словами, частка приватного виробництва навіть більша, ніж державного.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *