Нестача боєприпасів — основними проблемами української армії є недостатня кількість солдат та боєприпасів

Піхотинці 59-ї бригади зіткнулися з похмурою реальністю: їм не вистачає солдатів і боєприпасів — Reuters

© Генеральний штаб ЗСУ Попри нестачу боєприпасів, мотивація українських військових залишається високою.

Зараз, коли війна в Україні триває вже два роки, піхота 59-ї бригади зіштовхується з нестачею боєприпасів та особового складу, щоб протистояти російським окупантам. За оцінками одного з командирів взводу з позивним “Тигр”, з кількох тисяч бійців бригади на початку війни в строю залишилося лише 60-70%. Решта були вбиті, поранені або покинули службу через проблеми із здоров’ям, пише Reuters.

“Погода — дощ, сніг, дощ, сніг. В результаті люди хворіють на звичайний грип чи ангіну. Вони вибувають з ладу на деякий час, а замінити їх ніким. Найбільш нагальна проблема в кожному підрозділі — це нестача людей”, — розповів командир роти в бригаді з позивним “Лімузин”.

Видання Reuters поспілкувалося з понад 20 солдатами й командирами піхотних, безпілотних і артилерійських підрозділів на різних ділянках 1000-кілометрової лінії фронту на сході й півдні України. Незважаючи на те, що вони все ще мотивовані боротися з російською окупацією, вони говорили про виклики, пов’язані зі стримуванням більшого і краще забезпеченого ворога, оскільки військова підтримка з боку Заходу сповільнюється, попри заклики президента України Володимира Зеленського про надання більшої допомоги.

Інший командир 59-ї бригади, який назвав лише своє ім’я Григорій, розповів про безперервні атаки груп з п’яти-семи російських солдатів, які просувалися вперед до 10 разів на день використовуючи атаку піхоти без артилерійської підтримки та без придушення вогневих точок, що дуже дорого коштує росіянам, але також становлять серйозну загрозу для його військ.

“Коли одна або дві оборонні позиції цілий день відбивають ці атаки, хлопці втомлюються”, — сказав Григорій.

Солдат з позивним “Скорпіон” розповів, що установка, з якою він працює, а саме реактивна система залпового вогню “Град” використовує боєприпаси радянської розробки, що є у небагатьох союзників України, зараз працює приблизно на 30% від максимальної потужності. Артилерійських снарядів також не вистачає через нездатність західних країн підтримувати темпи поставок в умовах затяжної війни. На додачу до паузи у поставках з боку США, ЄС визнав, що майже наполовину не досягне своєї мети — поставити мільйон снарядів в Україну до березня.

“Українські офіційні особи заявляють, що їхні Збройні сили налічують близько 800 000 військовослужбовців, тоді як у грудні Путін наказав збільшити чисельність російських військ на 170 000 військовослужбовців до 1,3 мільйона”, — пише Reuters.

Окрім особового складу, оборонні витрати Москви значно перевищують українські. У 2024 році вона виділила 109 мільярдів доларів на цей сектор, що більш ніж удвічі перевищує еквівалентний показник України, який становить 43,8 мільярда доларів. 

 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *