Мобілізація в Україні 2024 – як працюватиме електронний кабінет – чи треба реєструватися

Електронний кабінет військовозобов’язаних: в Міноборони пояснили, як він працюватиме

© Генеральний штаб ЗСУ Відповідний законопроєкт вже прийняли.

Нещодавно Верховна Рада ухвалила закон №10449 щодо посилення мобілізації. Документ у другому читанні підтримали 283 депутати. Серед інших змін, які він передбачає – створення електронного кабінету військовозобов’язаного.

Речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін розповів «Радіо Свобода», як він працюватиме.

«Дані з усіх державних реєстрів будуть підтягуватися і електронний кабінет створять автоматично, але реєструватися там людина зможе за бажанням. Це не буде якоюсь примусовою мірою, яка якимось чином карається. На даний момент принаймні так. Але це зручний сервіс. Якщо людина якось змінила своє життя – наприклад, в неї з’явилися діти або вона змінила своє місце проживання, отримала додаткову освіту, знання іноземних мов – то ці всі дані можна буде туди завантажити і таким чином їх оновити. Це зручно і не треба буде приходити в ТЦК і СП. Не треба буде стояти в черзі.», – сказав він.

Нагадаємо, новий законопроєкт №10449 передбачає внесення до закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» нового розділу й норм щодо заходів впливу на військовозобов’язаних та резервістів, які ухиляються від призову та порушують правила військового обліку. Зокрема, документом передбачається позбавлення права керування авто в судовому порядку.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *