Підприємці в онлайн-магазинах намагались продавати книги з країни-агресора

В Україні намагались продати у квітні 700 найменувань книг з Росії та Білорусі

© Mohamed_hassan/pixabay.com Держкомтелерадіо припинило продаж через відомий маркетплейс 

Під час моніторингу веб-сегменту сфери розповсюдження видавничої продукції у квітні, спеціалісти Держкомтелерадіо встановили факти незаконного розміщення на маркетплейсі Prom.ua та на створених на платформі Prom.ua вебсайтах, пропозицій щодо реалізації 700 найменувань російських та білоруських видань.

Ці видання виготовлені та/або випущені у світ державою-агресором та в Білорусі, повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

“410 найменувань книг мали походження з Росії, а 276 – з республіки Білорусь”, – зазначає у повідомленні міністерство.

Маркетплейс Prom.ua змінив політику розміщення оголошень про продаж книг з РФ, РБ та окупованих українських територій

Маркетплейс Prom.ua видалив заборонені товарні пропозиції, а підприємців що намагались порушувати закон повідомили про неприпустимість провадження діяльності у видавничій справі з порушенням вимог законодавства. Також Prom.ua змінив на вимогу Держкомтелерадіо умови розміщення оголошень на майданчику, вказавши, що пропозиції з торгівлі забороненою в Україні видавничою продукцією, заборонено.

“У квітні до Переліку книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, було внесено 6 російських пропагандистських видань антиукраїнського змісту. Загалом Перелік містить 427 назв видань, які є російською інформаційною зброєю, спрямованої проти Української держави”, – зазначається в офіційному повідомленні МКІП.

Верховна Рада 19 червня 2022 року ухвалила закон про заборону імпорту друкованої продукції з Російської Федерації, Білорусі та тимчасово окупованих територій України.

Для видань російською мовою, які ввозяться з інших країн, запроваджується дозвільний порядок ввезення, який досі діяв для ввезення книг з РФ. Це дозволить контролювати такі видання на відповідність вимогам законодавства України, перш за все – перевіряти їх зміст на наявність антиукраїнської пропаганди.

З 1 січня 2023 року в Україну не можна ввозити, а також видавати та розповсюджувати тут книжки авторства громадян РФ.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *