АМКУ дозволив МХП Косюка купити албанські компанії з виробництва курятини

АМКУ дозволив МХП Косюка купити албанські компанії з виробництва курятини

Засідання Антимонопольного комітету України . Фото: голова АМКУ Павло Кириленко

Антимонопольний комітет України надав дозвіл словенській компанії Perutnina Ptuj D.O.O., що контролюється агрохолдингом Миронівський хлібопродукт (МХП), який належить Юрію Косюку придбати низку албанських підприємств з виробництва та переробки курятини.

Про це 25 квітня повідомив голова АМКУ Павло Кириленко.

За його словами, Perutnina Ptuj не здійснює господарської діяльності в Україні.

“Попри те, що юридичні особи, пов’язані відносинами контролю з “Perutnina Ptuj D.O.O.”, утворюють групу компаній МХП зі штаб-квартирою в Києві, на території нашої держави словенська фірма не здійснює господарської діяльності, – написав Кириленко.

Підписуйтеся на YouTube-канал delo.ua

В заяві компанії вказано, що завдяки цим угодам група МХП планує налагодити виробництво та реалізацію курятини в Албанії та Косово, використовуючи свій досвід та технології.

“Враховуючи, що ці дії не впливають на українські ринки, комітет надав дозволи на всі сім заяв від Perutnina Ptuj D.O.O.”, – зазначив Кириленко.

МХП Юрія Косюка є найбільшим виробником курятини в Україні. Тепер холдинг вирішив розширити свою присутність на ринках Албанії та Косова шляхом придбання місцевих активів.

МХП контролює 55% українського ринку курятини

Зазначимо, що МХП є провідним виробником курятини в Україні та одним із основних експортерів цього продукту до Європейського Союзу.

Компанія контролює більше 55% українського ринку курятини, представленої під торговими марками “Наша Ряба”, “Легко”, “Бащинський”. Холдинг самостійно вирощує птицю та велику рогату худобу.

Також МХП обробляє один з найбільших земельних банків в Україні –  близько 370 тисяч гектарів у Вінницькій Дніпропетровській Сумській Київській Тернопільській Львівській івано-франківській та інших областях. Компанія займається вирощенням кукурудзи соняшнику пшениці сої та ріпаку.

При цьому, Косюк володіє 59,7% акцій МХП через компанію WTI Trading Limited. Основні виробничі потужності групи зосереджені в Україні, а також вона має підприємства в Словенії, Сербії, Хорватії, та Боснії і Герцеговині (через Perutnina Ptuj).

Нагадаємо, у березні 2024 року МХП отримав дозвіл АМКУ на створення спільного підприємства з  компанією Desert Hills Veterinary Services Company Limited (DHV) у місті Ер-Ріяд (Саудівська Аравія). А у січні АМКУ дав дозвіл МХП на купівлю компанії “Овочева скарбниця”, яка реалізує свіжі овочі та салатами під брендом “Словянка”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *