У ставку-охолоджувачі ЗАЕС незначне зниження рівня води, ситуація контрольована – Енергоатом

У ставку-охолоджувачі ЗАЕС незначне зниження рівня води, ситуація контрольована - Енергоатом

КИЇВ. 3 липня. УНН. У ставку-охолоджувачі Запорізької АЕС фіксується незначне зниження рівня води, але ситуація стабільна і контрольована, повідомила у понеділок НАЕК “Енергоатом”, передає УНН.

Цитата

“Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС – стабільний. Попри підрив російськими окупантами греблі Каховської ГЕС, ситуація залишається стабільною та контрольованою. Станом на 06:00 3 липня фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Наразі він становить 16,56 м”, – ідеться у повідомленні.

Деталі

Рівень води в каналі ТЕС, звідки за необхідності підживлюється ставок ЗАЕС, як повідомляється, – на рівні 11,15 м.

У НАЕК зауважили, що протягом останнього часу рівень води в каналі суттєво не падає, його показники вже не залежать від Каховського водосховища.

Як вказувють, енергоблоки ЗАЕС не працюють з вересня 2022 року, тож відтоді активного випаровування води зі ставка-охолоджувача не відбувається.

Доповнення

6 червня 2023 року близько 3:00 російські військові підірвали греблю Каховської ГЕС на Херсонщині. Каховська ГЕС через підрив повністю зруйнована і відновленню не підлягає.

Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомляв, що початкові заходи для стабілізації рівня води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС були вжиті, але потрібні додаткові заходи.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *