Вперше з 1994 року Україна та Польща підписали угоду про розвиток залізниці

Вперше з 1994 року Україна та Польща підписали угоду про розвиток залізниці

КИЇВ. 28 серпня. УНН. Вперше з 1994 року Україна та Польща підписали нову змістовну угоду про розвиток залізничного сполучення задля збільшення експортно-імпортного потенціалу, передає УНН з посиланням на Укрзалізницю.

Деталі

Польська та українська залізниці домовились про спільну роботу з розвитку пасажирських та вантажних залізничних перевезень між країнами задля збільшення експортно-імпортного потенціалу. Це перша з 1994 року угода такого рівня між залізницями двох країн. 

Відповідну угоду між польським оператором «Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna» (PKP S.A.) та АТ «Укрзалізниця» підписано 28 серпня 2023 року.

«Робимо черговий важливий крок до зміцнення партнерства й розвитку залізничних перевезень між Україною та Польщею. Разом ми продовжимо розвивати прикордонну інфраструктуру та збільшувати пасажиро- й вантажообіг між нашими країнами, що у підсумку матиме позитивний ефект для наших залізниць та національних економік України та Польщі», – повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генсек НАТО провів розмову з Дудою: “Польща подає приклад у підтримці України”

Так, відповідно до положень угоди PKP S.A. опрацює заходи для укладення окремих угод з АТ «Укрзалізниця» у сфері управління залізничною інфраструктурою, вантажних і пасажирських залізничних перевезень. Також з метою розробки проєктів окремих угод сторони утворять спільні робочі групи.

Одним із принципів угоди є забезпечення сторонами безпечних та безперебійних перевезень пасажирів та вантажів.

Крім того, сторони домовилися, що перевантаження вантажів у вагони іншої ширини колії або перестановка вагонів на візки іншої ширини колії здійснюється не лише приймаючим перевізником на прикордонній станції, що знаходиться на території його держави, але й, за умови погодження, такі операції можуть здійснюватися перевізником, який здає вантаж, на прикордонній станції, що знаходиться на його території.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Дружба та братство – найбільше багатство”: Україна та Польща випустили спільні пам’ятні монети

Обслуговування ж поїздів локомотивною тягою між прикордонними станціями для вантажного сполучення в обох напрямках буде здійснюватися локомотивами й локомотивними бригадами АТ «Укрзалізниця» та компанії PKP S.A. з дотриманням паритету 50/50.

Доповнення

Минулого тижня Верховна Рада України прийняла рішення, яке спростить контрольні процедури при вантажних залізничних перевезеннях між Україною та Республікою Молдова, що дозволить скоротити час вантажних поїздів у русі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Починаємо будівництво мосту через Дністер – Шмигаль

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *