росія відправила крадену українську кукурудзу у Ліван. Україна закликає не приймати цей суховантаж — Reuters

росія відправила крадену українську кукурудзу у Ліван. Україна закликає не приймати цей суховантаж — Reuters

Джерело: Фото з Twitter: YorukIsik

КИЇВ. 24 серпня. УНН. росія відправила у Ліван крадену українську кукурудзу. Україна просить заборонити сирійському судну, яке ймовірно перевозить вкрадене українське збіжжя, швартуватися в ліванському порту Тріполі. Відповідна дипломатична нота українського посольства є у розпорядженні Reuters, передає УНН.

Деталі

Українське посольство направило цю ноту міністерствам транспорту, фінансів і економіки Лівану, а також митному управлінню держави, у яку прямує вантаж із краденим.

За даними Reuters, сирійське судно “Finikia” перевозить 6000 тонн кукурудзи, яку росіяни везуть з чорноморського порту Севастополь.

Зокрема, це українська кукурудза, яку окупанти викрали зі сховищ у Запорізькій, Миколаївській та Херсонській областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підступний план: Туреччина, росія і Катар готують власну “зернову угоду” — Bild

Українська сторона стверджує, що сирійське судно “порушує міжнародне право”, і висловлює сподівання, що Ліван “не дозволить зайти вищезгаданому вантажному судну FINIKIA до портів Лівану для продажу вкраденого українського зерна”.

Можновладці Лівану поки не відреагували на цю заяву. Втім, і судно із краденою кукурудзою, за даними MarineTraffic і джерелами в порту Тріполі, ще не прибуло до Лівану.

Додатково

Минулого року Україна підняла тривогу, коли корабель Laodicea під сирійським прапором пришвартувався в Бейруті, перевозячи, за словами України, 10 000 тонн викраденого борошна та ячменю. Ліван перехопив судно, але зрештою дозволив йому залишити свій порт. Суховантаж поплив до Сирії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ердоган планує обговорити поновлення “зернової угоди” на особистій зустрічі з путіним у вересні

Як Finikia, так і Laodicea належать Головному управлінню морського транспорту Сирії. З 2015 року Сполучені Штати наклали санкції на організацію та кораблі, які їй належать, за їхню роль у війні в Сирії.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *