Обмеження з боку країн ЄС призвели до більш ніж дворазового падіння обсягів українського агроекспорту – академік

Обмеження з боку країн ЄС призвели до більш ніж дворазового падіння обсягів українського агроекспорту – академік

КИЇВ. 10 серпня. УНН. Обмеження та заборони з боку деяких країн ЄС у другому кварталі поточного року призвели до суттєвого скорочення обсягів українського агроекспорту до Євросоюзу – від 3,7 млрд дол. США у січні-березні до 1,6 млрд дол. США у квітні-червні. Про це УНН повідомляє з посиланням на заступника директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академіка НААН Миколу Пугачова.

Загалом же січні-червні 2023 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом становить майже 6,8 млрд дол. США. 

Цитата

«Але діючі з другого кварталу заборони й обмеження, за фактом, призвели до його помітного скорочення – від 3,7 млрд дол. США у січні-березні до 1,6 млрд дол. США у квітні-червні. Продовження подібних заходів у перспективі ще більше звузить можливості нашого експорту, тому вимагає постійних консультацій з європейськими партнерами з метою мінімізації втрат і знаходження оптимального рішення для обох сторін», – цитує Пугачова пресслужба Інституту.

Головними торговими партнерами в сегменті аграрної продукції для України серед країн цього регіонального об’єднання виступають Румунія, Польща, Іспанія, Нідерланди, Італія, Німеччина та Угорщина. Сукупний оборот України з цими державами складає 78 %, зауважив Микола Пугачов.

Контекст

З 6 червня 2023 року Євросоюз терміном на рік продовжив встановлений торік для нашої держави преференційний режим, який включає зняття мит, квот та інших обмежень на всю продукцію, що ввозиться з України.

Водночас до 15 вересня 2023 року діє паралельна заборона на продажі української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику до Польщі, Угорщини, Румунії, Словаччини і Болгарії при збереженні режиму транзиту всіх товарів територією ЄС. Вона є наслідком односторонніх обмежень окремих європейських країн щодо української аграрної продукції, розпочатих ще в квітні.

Нагадаємо

Члени громадської спілки “Всеукраїнський аграрний форум” звернулися з листом до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, у якому просять вжити заходів щодо повноцінного відновлення постачання української сільськогосподарської продукції, передусім на ринки ЄС.

Також у листі вказується, що через дисбаланс обсягів експортованих та імпортованих «Шляхами солідарності» товарів Україна почала перетворення на ринок для збуту європейських товарів. Представники українського АПК зазначили, що, за даними в.о. генерального директора Генерального директорату Європейської комісії з мобільності i транспорту Майї Бакран, станом на 2 червня поточного року, у межах ініціативи Україна поставила до ЄС продукції всіх видів на 30 млрд євро.

«За цей же період ЄС поставив в Україну своєї продукції на 51 млрд євро, тобто у 1,7 рази більше, ніж Україна до ЄС. Таким чином, Україна почала перетворюватися із постачальника продукції до ЄС на ринок збуту для відповідної європейської продукції», – зазначили підписанти листа до голови українського уряду.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *