Міжнародні резерви можуть дещо впасти на тлі продажу валюти Нацбанком – нардеп

Міжнародні резерви можуть дещо впасти на тлі продажу валюти Нацбанком - нардеп

КИЇВ. 1 вересня. УНН. Міжнародні резерви України, які перебувають на рекордному рівні, можуть дещо впасти на тлі продажу валюти Національним банком, повідомив у п’ятницю народний депутат з фінансового комітету Ярослав Железняк, пише УНН.

Цитата

“По валютним інтервенціям. У серпні вони були найбільшими за півроку. І Нацбанк продав -2,36 млрд дол. Враховуючи, що міжнародної допомоги до нас за серпень прийшло менше (+1,7 млрд дол.), то можливо трохи падіння міжнародних резервів. Що ми можемо собі дозволити, адже вони на рекордному рівні”, – написав Железняк у Telegram.

Деталі

Як зазначив член Ради НБУ Богдан Данилишин в експертному коментарі, суттєве скорочення пропозиції іноземної валюти з боку клієнтів банків, навіть попри зниження попиту на неї, обумовило збільшення чистого попиту на іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку України. “Відповідно чистий продаж іноземної валюти Національним банком з метою збалансування ринку збільшився минулого тижня до 589 млн доларів США (порівняно із 406 млн доларів США тижнем раніше)”, – написав Данилишин у Facebook.

Водночас, з його слів, “обсяг міжнародних резервів України залишається достатнім для задоволення потреб країни в іноземній валюті та підтримки стабільності на валютному ринку”.

Доповнення

Станом на 1 серпня 2023 року міжнародні резерви України за даними Національного банку досягли 41,7 млрд доларів США (+6,9% або 2,7 млрд доларів США за місяць), що забезпечує фінансування 5,6 місяця майбутнього імпорту.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *