Через окупантів на ЗАЕС стався інцидент із витоком води з контура реактора – Енергоатом

Через окупантів на ЗАЕС стався інцидент із витоком води з контура реактора - Енергоатом

КИЇВ. 11 серпня. УНН. Через злочинні дії російських окупантів на 4-му енергоблоці Запорізької АЕС відбувся інцидент із витоком води з першого контура реактора в другий. Радіологічного викиду в довкілля не було. Про це повідомляє у п’ятницю ДП “НАЕК “Енергоатом”, пише УНН.

Цитата

«Внаслідок виведення 4-го енергоблоку тимчасово окупованої Запорізької АЕС у «гарячий» стан в порушення умов ліцензії та вимог Енергоатома стався інцидент із витоком води з першого контура реактора в другий. Радіологічного викиду в довкілля не було», – ідеться в повідомленні Енергоатома у Telegram.

Деталі

Повідомляється, що це сталося через порушення цілісності третього парогенератора, розташованого в герметичній оболонці блоку. Як зазначається, “окупаційне керівництво розпочало переведення 4-го енергоблоку ЗАЕС у стан «холодний зупин»”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міненерго повідомляло, що у ставку-охолоджувачі ЗАЕС зафіксоване незначне зниження рівня води

НАЕК вказує, що “водночас протягом наступних трьох днів загарбники переведуть 6-й енергоблок ЗАЕС у «гарячий зупин», що є черговим порушенням умов ліцензії та вимог Енергоатома”.

«Некомпетентне нелегітимне «керівництво» ЗАЕС від “росатома” послідовно виводить блоки захопленої станції з ладу. І цей злочин із навмисним пошкодженням обладнання 4-го енергоблоку, яке призвело до порушення цілісності вже трьох із пʼяти наявних фізичних бар’єрів на шляху розповсюдження радіації, витоку потенційно радіоактивної води першого контура за встановлені межі, пошкодження дороговартісного обладнання першого контура, буде розслідуваний», – наголосив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

Він додав, що всі причетні до інциденту, хто продовжує виконувати злочинні накази “росатома” та доводить до критичного стану обладнання всіх енергоблоків Запорізької АЕС, після деокупації станції будуть виявлені та притягнуті до відповідальності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щонайменше 10% бригад “швидкої” будуть перепрофільовані для реагування на випадок теракту на ЗАЕС

Котін також повідомив, що “високовольтну лінію зв’язку 750 кВ відремонтували – і ЗАЕС підключена до основної лінії живлення вчора, 10 серпня, о 19:02”.

В Енергоатомі нагадали, що лінія 750 кВ ЗАЕС – Дніпровська, яка є основною для живлення тимчасово окупованої Запорізької АЕС, була пошкоджена вночі 10 серпня. Після цього станцію довелося переключити на єдину доступну резервну лінію 330 кВ, відключення якої загрожувало втратою зовнішнього живлення – блекаутом.

«Подальша окупація Запорізької АЕС росією, керування станцією нелегітимним та непідготовленим рашистським керівництвом, яке не несе жодної відповідальності за ядерну та радіаційну безпеку об‘єкта, постійно наближає ЗАЕС до катастрофи. Зупинити ядерну і радіаційну загрозу можна лише якнайшвидше повернувши контроль над станцією її законному оператору – Енергоатому», – наголошується в повідомленні.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *