Закон про мобілізацію 2024 – чи можна не з’явитися по повістці – перелік підстав

Зміни в законодавстві: коли можна не з’явитися за повісткою

© Getty Images Закон містить перелік поважних причин.

Президент України підписав закон №10449 про мобілізацію. Свій підпис голова держави поставив під документом 16 квітня.

Відповідний закон вносить велику кількість змін в мобілізаційне законодавство. В тому числі у статтю 22 закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», в якій вказано, які обставини дозволяють військовозобов’язаному не з’явитися за повісткою.  

Згідно з нею, поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форм власності), визнаються:

  • перешкода стихійного характеру;
  • хвороба громадянина;
  • воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
  • смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

За законом, у разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

Нещодавно президент України підписав закон № 10313, який скасовує висновок ВЛК «обмежено придатний». Нагадаємо, коли обмежено придатним чоловікам необхідно пройти повторний медичний огляд.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *