З Росії вивезли 59 літаків та вертольотів — скільки з них опинилися в Україні — новини Україна

Від початку великої війни з Росії вивезли 59 літаків та вертольотів. Частина з них опинилася в Україні — росЗМІ

Російський Мі-8, який перегнали в Україну під час операції “Синиця” © ГУР МО України У зв’язку з цим у вересні з посади очільника Росавіації звільнили Алєксандра Нерадька. 

Від початку повномасштабної війни, а саме з березня 2022-го по червень 2023-го, з Росії вивезли 59 літаків та вертольотів, повідомляє російське видання “Известия”, додаючи, що частину повітряних суден потім використовували під час війни на стороні України. Через це ФСБ вже провела низку обшуків у Росавіації в рамках відповідних кримінальних справ. 

Росавіація дерегіструвала 36 з 59 бортів у зв’язку з їх продажем за кордон. З них вісім були реалізовані у “недружніх”, за мірками агресора, країнах. 

Три вертольоти Мі-8 згодом брали участь у війні на боці України, а Іл-76 доставляли вантажі з вимкненими відповідачами, приховуючи інформацію про свої переміщення”, – розповідають росЗМІ. 

Ця історія призвела до відставки минулого року Алєксандра Нерадька. Він обіймав посаду очільника Росавіації протягом останніх 14 років. 

Нагадаємо, 23 серпня стало відомо, що ГУР МО у співпраці з Нацполіцією “перепаркували” російський бойовий гелікоптер Мі-8 з вантажем та важливою документацією на аеродром у Харківській області. Підготовка до операції тривала пів року. Пілот Максім Кузьмінов, який співпрацював з українською сторону, разом з сім’єю зараз перебувають в Україні, інші члени екіпажу загинули. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *