Удари ракетами КНДР по Україні – зафіксовано 50 пусків, половина вибухнула в повітрі

Удари по Україні північнокорейськими ракетами: половина вибухнула в повітрі

© СБУ Загалом зафіксовано 50 пусків ракет КНДР.

Північнокорейські балістичні ракети “Хвасонг-11”, які російська армія запускала по Україні, мають високий відсоток відмов. Такі висновки було отримано після дослідження уламків 21-ї з близько 50-ти ракет, які були запущені з кінця грудня до кінця лютого, повідомив Офіс генерального прокурора у коментарі агентству Reuters.

“Близько половини північнокорейських ракет втратили запрограмовані траєкторії і вибухнули в повітрі, в таких випадках уламки не були знайдені”, – йдеться у відповіді Офісу.

За даними прокуратури, останній запуск північнокорейської ракети КН-23 відбувся 27 лютого. Загалом прокуратура зафіксувала 50 пусків. Ця цифра збігається з даними розвідки, згідно з якими Північна Корея передала Росії 50 балістичних ракет.

Зазначається, що серед 21 випадку, коли вдалося зібрати уламки, три ракети вдарили по Києву та навколишніх районах. Решта ударів було зафіксовано у Харківській, Полтавській, Донецькій та Кіровоградській областях.

З 30 грудня 2023 року від ударів північнокорейських ракет загинули 24 людини, а 115 осіб було поранено.

У Генпрокуратурі розповіли, що ці ракети були запущені з Бєлгородської, Воронезької і Курської областей.

За даними офісу Костіна, українська влада все ще розслідує, чи відправив Пхеньян інструкторів для спостереження за запуском балістичних ракет.

Нагадаємо, 4 січня у Білому домі підтвердили, що КНДР розпочала постачання Росії балістичних ракет та пускових установок до них та вже використала їх проти України.

Згодом, у лютому, США на засіданні Ради Безпеки ООН заявили, що Росія запустила щонайменше дев’ять північнокорейських балістичних ракет по Україні.

За кілька днів після атаки 2 січня прокуратура Харківської області продемонструвала ЗМІ фрагменти ракети, заявивши, що вона відрізняється від російських зразків і «це може бути ракета, поставлена ​​Північною Кореєю».

Про те, як Україна та Південна Корея разом мають реагувати на цей виклик — читайте у статті Наталії Бутирської «Корейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *