Санкції проти РФ – Група країн ЄС проти занадто жорстких заходів у боротьбі з обходом обмежень

Деякі країни ЄС хочуть послабити пропозиції Єврокомісії щодо боротьби з обходом санкцій проти РФ — Bloomberg

© depositphotos/doomu Пропозиції, зокрема, включають заборону на реекспорт до Росії ключових товарів, а також штрафи за порушення.

Група країн-членів ЄС наполягає на послабленні пропозицій Єврокомісії, спрямованих на боротьбу з обходом санкцій проти Росії через треті країни. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на джерела. 

Єврокомісія, зокрема, запропонувала заборонити імпортерам перепродавати так звані високопріоритетні товари (наприклад, напівпровідники, які використовуються у зброї або необхідні для її виробництва), до Росії або для використання в РФ, а також вимагати внесення певної суми на цільовий депозитний рахунок для забезпечення дотримання цих вимог.

Згідно з останніми санкційними пропозиціями ЄС, з якими ознайомилося агентство Bloomberg, щонайменше половина цієї суми буде перерахована до цільового фонду для України, а контракти будуть розірвані у разі порушення. Експортери також будуть зобов’язані інформувати національні органи влади про будь-які зловживання з боку компаній третіх країн.

Але представники групи великих країн ЄС цього тижня висловили занепокоєння щодо цих пропозицій, включаючи сумніви відносно їхньої законності, а також щодо того, чи можна вимагати від імпортерів таких гарантій.

За словами джерел  агентства, ці країни також хочуть звузити сферу застосування потенційних заходів і перелік товарів, на які вони поширюватимуться. Група країн ЄС також побоюється, що такі вимоги можуть поставити європейські компанії в невигідне конкурентне становище.

Інші члени Союзу, в тому числі країни Балтії, підтримують ці пропозиції. Дебати відбуваються в той час, коли ЄС працює над обмеженням можливості Москви отримувати ключові товари для використання у військових цілях через треті країни, такі як Казахстан, Сербія і Туреччина.

Останні дані про торгівлю, з якими ознайомилося агентство Bloomberg, показують, що експорт із цих країн, серед яких також Вірменія, Азербайджан і Узбекистан, впав у другій половині цього року, але здебільшого залишається вищим за довоєнний рівень.

Однак, згідно з цими даними, понад 80% закордонних закупівель пріоритетних для Росії товарів зараз надходить із Китаю та Гонконгу. Москва також змогла встановити нові торговельні маршрути через такі країни, як Таїланд і Малайзія.

Об’єднані Арабські Емірати, які були ще одним ключовим каналом, який використовувала Росія, нещодавно дали зрозуміти, що робитимуть більше для контролю за експортом. Однак ОАЕ не надають своєчасних даних про торгівлю, що ускладнює оцінку прогресу.

Кожен ввезений у РФ чіп і напівпровідник, кожна поставлена в країну-агресорку пральна машина означають, що в росіян з’явилася ракета, яка може вбити українську дитину, і високотехнологічна начинка у гвинтокрила або танка, які вбиватимуть наших солдатів. Як працює російський «паралельний імпорт», завдяки якому РФ досі купує обладнання для виробництва зброї, розповідав Олександр Лємєнов.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *