Саміт миру у Швейцарії – організатор переконаний, що Росію потрібно залучити до мирного процесу

У Швейцарії пояснили відношення до участі Росії у мирному процесі

© Federal Department of Foreign Affairs FDFA/eda.admin.ch «Росія має бути залучена», переконані у МЗС Швейцарії

Швейцарія не стала запрошувати Росію до участі у Саміті миру 15-16 червня, але залишається переконаною в тому, що РФ необхідно залучити до мирного процесу. Про це йдеться у відповіді Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії на запит ZN.UA.

«Росія на даному етапі не запрошена. Швейцарія завжди демонструвала відкритість до того, щоб запросити Росію на цей саміт. Однак Росія неодноразово заявляла, в тому числі публічно, що вона не зацікавлена в участі в цьому першому саміті. Саміт у Швейцарії має на меті ініціювати мирний процес. Швейцарія переконана, що Росія має бути залучена до цього процесу», – йдеться у відповіді швейцарського МЗС. 

Нагадаємо, Саміт миру має відбутися у швейцарському Бюргенштоці 15-16 червня. Остаточний список учасників буде оприлюднений незадовго до події. У МЗС Швейцарії зазначають, що підтвердження приходять незадовго до початку подій такого масштабу. 

Раніше глава МЗС України Дмитра Кулеби зазначив, що комунікація з Росією «може стати частиною переговорів» після того, як відбудеться перший Саміт миру. У МЗС РФ відповіли, що Росія взагалі не збирається брати участь у Саміті миру у Швейцарії та в інших заходах, які «просувають ультимативну формулу Зеленського».

У Швейцарії неодноразово заявляли про необхідність залучення держави-агресора до переговорів про мир. Наразі одним з ключовим питань залишається те, чи братиме участь Китай у Саміті миру.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *