Російські дрони в Румунії – країна викликала посла РФ та знову висловила протест

Румунія висловила ще один «рішучий протест» щодо російських дронів, що падають на її території

© depositphotos/Lepasik До МЗС знову викликали російського посла

Міністерство закордонних Румунії висловило Росії «рішучий протест» щодо «порушення повітряного простору Румунії» – після того як фрагменти безпілотника, знайдені за 15 кілометрів від українського кордону, були ідентифіковані як російські. 

«На тлі ідентифікації 13 вересня 2023 року нових фрагментів безпілотника, подібного до тих, що використовувалися російською армією, розсіяних на площі в кілька десятків метрів, у повіті Тульча, МЗС повторює свій рішучий протест проти чергового порушення повітряного простору Румунії. Міністерство закордонних справ рішуче закликає припинити неодноразові атаки на українське населення та цивільну інфраструктуру та безвідповідальну ескалацію Російською Федерацією безпекової ситуації, зокрема на кордоні між Румунією та Україною, і водночас закликає дотримання норм міжнародного права, в тому числі недоторканності повітряного простору Румунії», – йдеться у заяві румунського МЗС, передає телеканал Digi24.

Румунія засудила російські напади на територію України, заявивши, що вони вважаються воєнними злочинами. МЗС Румунії терміново викликало главу дипломатичного представництва РФ у Бухаресті. Також у міністерстві заявили, що Румунія продовжує консультації з союзниками по НАТО щодо розвитку подій на кордоні між Румунією та Україною.

Нагадаємо, минулого тижня Румунія вперше визнала, що російські безпілотники падають на її території під час атак на українські населені пункти. Після цього Національний комітет з надзвичайних ситуацій дав доручення Міноборони побудувати укриття для місцевих жителів, а Інспекції з надзвичайних ситуацій – забезпечити сповіщення про повітряну тривогу. 13 вересня у селищі Плауру (навпроти Ізмаїлу) встановили перші протиповітряні укриття.

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на даний момент Альянс не виявив ознак того, що вибух дрона на румунській території був результатом навмисної атаки Росії на Румунію (члена НАТО).

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *