Маск зірвав операцію ЗСУ – біограф мільярдера заявив про свою помилку

Біограф Маска заявив про помилку в описі епізоду з атакою українських морських дронів – WP

© Скріншот Youtube Айзексон заявив про непорозуміння, але питання до Маска все одно залишаються

Автор останньої біографії мільярдера Ілона Маска Волтер Айзексон заявив, що виникло непорозуміння із описом у книзі ситуації з відключенням супутникового зв’язку Starlink для українських військових та провалом операції з атакою морських дронів на кораблі російського флоту у Криму. 

В інтерв’ю The Washington Post Айзексон заявив, що біографія містить помилковий опис ролі Маска у зриві українського військового удару. Книга буде виправлена в наступних виданнях. 

У книзі, яка надійшла у продаж 12 вересня Айзексон повідомляє, що Маск наказав інженерам своєї компанії SpaceX відключити систему Starlink у Криму саме тоді, коли українські військові збиралися атакувати російські військові кораблі за допомогою начинених вибухівкою дронів. Згідно з первинною версією Айзексона, втручання Маска в останню хвилину унеможливило зв’язок українців з безпілотниками і завершення атаки.

«Протягом усього вечора і в ніч [удару] він особисто контролював ситуацію. Він дійшов висновку, що використання Starlink для атаки може стати катастрофою для всього світу. Тому він таємно наказав своїм інженерам вимкнути покриття в радіусі ста кілометрів від кримського узбережжя. В результаті, коли українські безпілотні підводні човни наблизилися до російського флоту в Севастополі, вони втратили зв’язок і без нанесення ушкоджень викинулися на берег», йдеться у книзі, що продається зараз.

В інтерв’ю Айзексон пояснив: «Я думав, що він запровадив цю політику [відключення Starlink] тієї ночі», оскільки атака безпілотників була неминучою. «Але він просто підтверджував політику, яка вже існувала» протягом невідомого часу.

Айзексон зазначив, що це не змінює істотного факту: Маск, іноді нестабільний бізнесмен і приватна особа зі схильністю до теорій змови, зіграв критичну і навіть безпрецедентну роль у міжнародному конфлікті, сформувавши його так, як не зміг би зробити жоден технологічний барон.

The Washington Post залишає відкритим питання: Чому українці не знали, що Starlink заблокований в Криму, коли почали планувати свою безпілотну місію, яка, таким чином, була приречена на провал? 

Нагадаємо, що у США Маск, через цю ситуацію, отримав публічний осуд й навіть звинувачення у держзраді від критиків. Він відповів на це, що «буде боротися за Америку і помре в ній». Сенаторка від штату Массачусетс Елізабет Воррен заявила, що Конгрес повинен розслідувати цю історію – «щоб переконатися, що зовнішню політику проводить уряд, а не один мільярдер».

Невдовзі, на технологічній конференції All-In Summit, Маск заявив, що відключив Starlink у Криму через те, що США ввели санкції проти Росії.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *