Рекордна допомога від Данії – Україні надішлють танки, БМП та зенітні гармати

Танки, БМП та зенітна зброя — Данія передасть Україні найбільший пакет військової допомоги

© Anita Anand/Twitter Він буде розрахований на 833 мільйони доларів.

Данія передасть Україні пакет вартістю 5,8 мільярдів датських крон ($833 мільйони). До нього входять танки, бойові машини піхоти, танкові боєприпаси та зенітні гармати, повідомляє Reuters з посиланням на заяву міністра оборони Данії.

Повна сума допомоги розподілена на три транші – 4,3 мільярда крон цього року, 1,4 мільярда – у 2024 році та 52 мільйони – у 2025 році, повідомили в міністерстві.

“Після більш ніж півтора років війни ми майже вичерпали наші оборонні запаси. Тому зараз ми розглядаємо більш цілеспрямовані спільні закупівлі та міжнародну співпрацю, адаптовану до потреб України тут і зараз”, – сказав міністр закордонних справ Ларс Льокке Расмуссен.

Раніше повідомлялося, що Міністерство оборони Данії офіційно оголосило про затримки поставок F-35 Lightning II. Однак це не позначиться на зобов’язаннях скандинавської країни перед Україною.

Поставки F-35 Lightning II в Данію були заплановані на першу половину 2024 року. Через проблеми з модернізацією Technology Refresh 3 (TR-3) компанія Lockheed Martin відправить літаки в Данію не раніше другого півріччя.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *