Путін – стратегічний недоумок, проти якого не може виступити Байден, а Трамп не хоче

The HILL: Захід не в змозі відповісти на виклик «стратегічного недоумка». США – найбільший лицемір

© EPA-EFE/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/POOL «Іронія полягає в тому, що Путін – серійний невдаха, якого легко можна перехитрити», вважає професор Александер Мотиль

Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде нещодавно сказав українському журналісту, що «я думаю, що ми всі повинні бути чесними і сказати: Ніхто не робить достатньо» щоб допомогти Україні перемогти путінську Росію. Ейде мав на увазі країни НАТО, які наразі відзначають 75-ту річницю свого заснування 4 квітня 1949 року.

Професор політології Ратгерського університету в Ньюарку Александер Мотиль (фахівець з України, Росії та СРСР, а також з націоналізму, революцій, імперій) пропонує у колонці для The HILL розглянути заяву Ейде більш детально. 

«Логічна думка, що лежить в її основі, полягає в наступному: Якщо ви вірите, як стверджує Ейде і більшість країн НАТО, що путінська Росія є екзистенційною загрозою для Європи, то ви зробите все можливе, щоб протистояти цій загрозі, допомагаючи Україні перемогти. Тепер розглянемо «від протилежного», де заперечення висновку логічно випливає із заперечення засновку: якщо, як каже Ейде, ви не робите все можливе, щоб допомогти Україні, то з цього випливає, що ви не вважаєте путінську Росію екзистенційною загрозою для Європи. Висновок неминучий: Країни НАТО говорять про російську загрозу, але їхнє зволікання, недостатня підтримка України і небажання запровадити справді каральні санкції свідчать про те, що вони насправді не мають на увазі те, що говорять», – зазначає професор Мотиль.

Він зазначає, що у цьому відношенні авторитарний прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан та його колега зі Словаччини Роберт Фіцо є чесними. Вони відкрито підтримують Путіна, бо поділяють його тоталітарні цінності і захоплюються його жорстким режимом. Так само і Дональд Трамп та його республіканська партія MAGA. 

«На цьому етапі критики Путіна, як і я, вступають у бій і наполягають на тому, що Росія є смертельною загрозою не лише для України, але й для всієї Європи, Сполучених Штатів і навіть усього світу. Ми також наполягатимемо на тому, що це настільки очевидно, настільки явно, що тільки дурень може не визнати, що Путін – це відповідь XXI століття Адольфу Гітлеру», – зазначає професор.

За його словами, країни Балтії, безумовно, бачать загрозу – їхня географічна близькість до Росії є тому підтвердженням. Президент Франції Еммануель Макрон нещодавно прозрів і перейшов на бік найрішучіших критиків Путіна, хоча й риторично, але навіть Польща, яка є одним з найвідданіших союзників України, здається, не розуміє, що блокування кордону для українських вантажівок і руйнування української економіки – це не спосіб продемонструвати своє розуміння російської загрози.

«США – найбільший лицемір. За винятком невеликої групи затятих прихильників Трампа в Конгресі, американський політичний клас стверджує, що переважна більшість підтримує Україну і розуміє масштаби російської загрози. І все ж Вашингтон виявився нездатним підпорядкувати передвиборчу політику та особисті амбіції очевидній можливості того, що поразка України означатиме продовження російської експансії та Третю світову війну – і загибель тисяч американців», – пише Мотиль.

Професор вважає, що важко не прийти до висновку, що більшість західних держав просто не вірять, що Путін – це Гітлер. Він припускає, що політики і громадськість «просто сподіваються, що все це поганий сон, і що все буде добре, коли вони прокинуться». Професор припускає, що «колеса демократії» можуть «повільно обертатися» і допомога Україні врешті-решт прийде, але «в 1940-х роках Велика Британія і США проявили необхідну політичну волю, вжили радикальних заходів і зуміли створити феноменальну кількість зброї в найкоротші терміни».

«Іншими словами, все може звестися до лідерства… Заходу не вистачає Вінстона Черчилля або Франкліна Рузвельта, щоб мобілізувати свої нації і зустріти російську загрозу прямо і непохитно. Іронія полягає в тому, що Путін – серійний невдаха, стратегічний недоумок, якого легко може перехитрити західний лідер, який наважиться спробувати», – вважає професор.

«На жаль, президент Джо Байден не зміг повести світ проти Путіна. Дональд Трамп продемонстрував, що він не може бути лідером, і крапка. Це може залишити долю України та Заходу в руках пана Макрона. Чи зможе він впоратися з цим завданням і стати Шарлем де Голлем?» – питає Мотиль, резюмуючи свій текст.

Нагадаємо, глава Комітету з питань закордонних справ Палати представників Конгресу США Майкл МакКол вважає, що і президент Джо Байден, і його радник з нацбезпеки Джейк Салліван «купилися» на провокації росіян щодо того, що РФ здатна здійснити ядерний удар по Штатах, якщо Вашингтон передасть ЗСУ надто багато зброї.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *