Повернення ветеранів з війни — з якими проблемами можуть зіштовхнутися українські військові, інфографіка — новини Україна

Конфлікти у сім'ї, зловживання наркотиками, проблеми з пошуком роботи: українці перерахували, які ризику існують для ветеранів ЗСУ

© depositphotos/NewAfrica За даними групи “Рейтинг”, більш гостро наявність проблем відчувають близькі тих, хто воює з 2014-го й до сьогодні. 

На думку українців, ветерани російсько-української війни після повернення додому можуть зіштовхнутися з цілою низкою ризикованих явищ. Основні загрози – психоемоційна нестабільність, проблеми з фізичним здоров’ям, труднощі з отриманням медичної допомоги, поділилися українці своїми думками під час опитування групи “Рейтинг.

Також до головних загроз відносяться  відсутність інклюзивного простору та адаптованого робочого місця для осіб з інвалідністю й проблеми з оформленням соціальних пільг.

Соціологічна група “Рейтинг”

“Опитані вважають (понад 50%) доволі ймовірними проблеми конфліктів у сім’ї, родині, відсутність роботи, нерозуміння суспільства, невідповідність військового досвіду для цивільного життя та зловживання алкоголем, чи наркотиками”, – повідомляють у групі “Рейтинг”.

Соціологічна група “Рейтинг”

Соціологічна група “Рейтинг”

Що стосується ризиків самогубств та порушення законів, то 2/3 респондентів вважають їх малоймовірними. 

Соціологічна група “Рейтинг”

У групі “Рейтинг” також наголошують, що від січня збільшилася кількість громадян, які вважають, що перед ветеранами постане ризик  відсутності роботи, конфліктів у родині, зловживання алкоголем, наркотиками, а також ризик самогубства та порушення закону.

“Більш гостро наявність згаданих проблем відчувають близькі ветеранів, які воювали з 2014 і воюють зараз”, – сказано у повідомленні. 

Соціологічна група “Рейтинг”

Соціологічна група “Рейтинг”

Опитування проведене з 5 по 7 вересня цього року з ініціативи “Українського ветеранського фонду” Міністерства у справах ветеранів України, а профінансоване соціологічною групою “Рейтинг”. Аудиторія – населення віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Участь в ньому взяли тисяча респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Похибка становить не більше 3,1%. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *