Постачали до Росії насоси для атомних реакторів – СБУ викрила масштабну схему

СБУ ліквідувала масштабну схему постачання до РФ насосів для атомних реакторів

© Служба безпеки України Заарештовано майно на загальну суму майже 365 млн грн.

Служба безпеки України ліквідувала масштабну схему постачання до РФ стратегічно важливої продукції для атомної енергетики та нафтогазової галузі країни-агресора. Про це повідомляє СБУ в Telegram.

Мова йде про насосне обладнання, яке виготовляється на одному із заводів у Сумах. Це підприємство входить до структури російської фінансово-промислової групи ГМС, яка є однією з найбільших «донорів» бюджету РФ.

За даними слідства, після повномасштабного вторгнення Росії керівництво сумського заводу розробило схему постачання української продукції до країни-агресора в обхід накладених санкцій. Для маскування злочинної діяльності зловмисники задіяли підконтрольні комерційні структури з декількох країн Європи та Азії.

У результаті слідчих дій заарештовано статутний капітал, нерухоме та рухоме майно українського заводу на загальну суму майже 365 млн грн. Встановлено, що іноземні підприємства закуповували насосне обладнання нібито для своїх потреб, а потім переправляли його кінцевим замовникам до рф.

Крім цього, посадовці постачали українське насосне обладнання до двох азійських країн для будівництва атомних електростанцій під керівництвом Росатому.

Раніше повідомлялося, що СБУ проводить рейди для перевірки радіаційної безпеки через провокації РФ щодо використання «брудної» бомби.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *