© 24 канал Зараз ведеться робота над створенням реєстру.
Росія утримує в заручниках понад 10 тис. цивільних українців. Зараз кілька інституцій працюють над створенням відповідного реєстру, повідомив генеральний прокурор Андрій Костін в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.
“Важливо, що ми дійшли в цьому питанні до міжнародного рівня – відбулося перше засідання міжнародної платформи, аналогічній тій, яка займається поверненням наших дітей”, – сказав Костін.
На його думку, зараз була б дуже важливою резолюція Генасамблеї ООН з цього питання, щоб “можна було застосовувати інші елементи комунікації та тиску на країну-агресора, щоб звільнити наших цивільних і повернути в Україну”.
Також Генпрокурор зазначив, що на територіях, які були під окупацією задокументовано функціонування 164 катівень.
Костін додав, що у кримінальних провадженнях ідентифіковано 5600 осіб, які постраждали від катувань і жорстокого поводження окупантів.
“Однак повні цифри можуть бути значно більшими, оскільки ми не маємо достовірної інформації з окупованих територій. Закликаємо всіх, хто має хоч якусь інформацію, повідомляти про це правоохоронцям”, – наголосив Генпрокурор.
Нагадаємо, 31 січня між Україною та Росією відбувся 50-й обмін полоненими, в рамках якого на Батьківщину вдалося повернути ще 207 захисників − 180 рядових і сержантів, а також 27 офіцерів ЗСУ. Майже половина з них – захисники Маріуполя. Сумарно від початку повномасштабного вторгнення Києву вдалося врятувати з полону ворога вже понад 3000 громадян.
А 8 лютого відбувся новий обмін – повернулися з полону ще 100 захисників нашої держави.