Політика Трампа щодо умиротворення Росії не принесе миру – й може повторити помилки лідерів перед Другою світовою війною

WSJ: Політика Трампа щодо Росії – це умиротворення, яке не принесе миру

© Getty Images Дональд Трамп розглядає Україну як «далеку сварку», якої слід уникати. Саме так у 1938 році вважав британський прем’єр Невілл Чемберлен щодо Чехословаччини

Зараз, коли Дональд Трамп має всі шанси стати кандидатом у президенти від Республіканської партії, його політичні ідеї перебувають у центрі уваги. Але запропоноване ним рішення щодо вторгнення Росії в Україну – найбільшої загрози безпеці Європи і Заходу за останні десятиліття – не привернуло до себе належної уваги і не отримало належної реакції. Його можна підсумувати одним словом: умиротворення, пише для The Wall Street Journal Кейсі Мішель – письменник, журналіст та автор книги «Американська клептократія».

«Це слово [«умиротворення»] несе в собі певний заряд, і я не використовую його легковажно. Воно прямо вказує на невдалу політику, особливо попередніх президентів-демократів, і означає, що запропоноване паном Трампом вирішення війни в Україні так само приречене», – вважає Мішель.

Він нагадує, що минулого року Трамп запропонував дозволити Росії «захопити» частини України, а кілька місяців потому заявив, що «закінчить війну протягом 24 годин». Але єдиний спосіб зробити це – дати президенту РФ Владіміру Путіну те, що він хоче, включаючи визнання проголошених Москвою анексій на сході і півдні України.

Наведемо тези Мішеля, які він використав, щоб пояснити, що пропозиції Трампа «набагато гірші, з усіх можливих міркувань».

  • Небезпека умиротворення – думка, що надання поступок автократу, який перейшов у наступ, наситить його. Це також є грубим неправильним прочитанням уроків, особливо напередодні Другої світової війни, коли західні лідери відступили перед обличчям маніяка-геноцидника, який намагався завоювати Європу.
  • Невілл Чемберлен, фігура, яка найтісніше асоціюється з умиротворенням, представив прагнення нацистів зруйнувати Чехословаччину як «сварку в далекій країні, між людьми, про яких ми нічого не знаємо». Обмежена планами Адольфа Гітлера щодо Судетської області, позиція Чемберлена могла б здатися обґрунтованою. Але його політика в Мюнхені ще більше розпалила амбіції Гітлера, що призвело до майже повного знищення європейської цивілізації.
  • Причини невдач Чемберлена прості. Він неправильно зрозумів остаточні плани Гітлера і переконав німецького тирана в тому, що він може безкарно ігнорувати попередження Заходу. Захід знову і знову доводив правоту Гітлера, аж поки не стало занадто пізно, щоб запобігти світовій війні. З такою політикою в Україні пан Трамп ризикує зробити те ж саме.

Нагадаємо, нещодавно Кейсі Мішель представив у аналітичному центрі Atlantic Council доповідь щодо п’яти можливих сценаріїв майбутнього Росії. Серед них є і розпад Росії, але найвірогіднішим є продовження путінської війни в Україні.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *