Передача ракет Taurus Україні – Британія пропонує Німеччині допомогу в цьому питанні

Британія готова допомогти Німеччині в питанні передачі Taurus Україні

© EPA-EFE/TOLGA AKMEN Лондон не виключає “кругові поставки” у форматі: Taurus – Лондону, Storm Shadow – Києву.

Велика Британія запропонувала Німеччині допомогу в питанні передачі Україні далекобійних крилатих ракет Taurus. Одним із можливих варіантів можуть бути “кругові поставки”: Берлін передасть Taurus Британії, а Лондон відправить Києву крилаті ракети Storm Shadow, повідомляє DW.

Зокрема, глава МЗС Британії Девід Кемерон в інтерв’ю з Süddeutsche Zeitung заявив, що Лондон рішуче налаштований тісно співпрацювати з Німеччиною щодо цього та усіх інших питань, аби допомогти Україні. Він не виключив кругові постачання крилатих ракет у форматі Taurus – Лондону, Storm Shadow – Києву.

“Ми готові вивчити всі варіанти, щоб досягти максимального ефекту для України”, – сказав британський міністр, відмовившися надати подробиці, аби опоненти не знали про плани.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц неодноразово виступав проти передачі Києву ракет Taurus через побоювання, що його країна буде втягнута у війну.

Глава МЗС Британії відкинув побоювання Берліна.

“Цілком можливо встановити обмеження на застосування цієї зброї, щоб вона аж ніяк не сприяла ескалації”, – пояснив Кемерон, додавши, що Британія довіряє відповідним обіцянкам України, які стосуються використання зброї.

Щодо нещодавнього витоку розмови німецьких офіцерів про Taurus, Кемерон сказав, що в таких випадках завжди є чому повчитися, додавши що після цієї ситуації буде засвоєний відповідний урок.

Він запевнив, що Британія та Німеччина — союзники та підтримують дружні відносини.

“Хороші друзі та партнери говорять про подібні речі за зачиненими дверима”, – зазначив міністр.

Раніше повідомлялося, що Кемерон відвідав Німеччину, зокрема, щоб обговорити підтримку України. Він зустрівся з німецькою колегою Анналеною Бербок. Лондон і Берлін пообіцяли не дозволити президенту РФ Владіміру Путіну розділити союзників Києва після того, як витік розмови німецьких офіцерів викрив розходження в поглядах щодо військової підтримки України.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *