Обстріли України – росія з початку року випустила по Україні майже 1000 ракет, 2,8 тисячі шахедів та 7 тисяч КАБів

З початку року РФ випустила по Україні близько 10,8 тисячі ракет, КАБів та «шахедів» – Кислиця

© Getty Images Сергій Кислиця нагадав Радбезу ООН про схожість режимів Гітлера та Путіна.

З початку 2024 року росіяни випустили по українцях майже 1000 ракет та 2,8 тисячі дронів-камікадзе, повідомив постійний представник України в ООН Сергій Кислиця під час Радбезу Організації Об’єднаних Націй 11 квітня. Він підкреслив, що Україні потрібне не знущання з дипломатії, а реалізація невід’ємного права на самооборону.

«Реалізуючи свою стратегію знищення, Росія з початку року випустила по українських містах і селах майже 1000 ракет, близько 2800 дронів «Шахед» і майже 7000 керованих авіаційних бомб. Сумарна вибухова потужність цих авіаударів по Україні перевищує 9 (!!) кілотонн. Лише 3% російських ракет, дронів і керованих бомб вражають військові цілі, при цьому 97% вражають цивільну інфраструктуру», – зазначив Кислиця.

Він підкреслив, що росіяни свідомо б’ють по критично важливій енергетичній інфраструктурі, зокрема і тій, що пов’язана з виробництвом електроенергії. Лише у березні 2024 року результатом ворожих обстрілів стало знищення 80% теплових електростанцій. Серйозних збитків країна-терористка також завдала й гідроелектростанції.

«Щоб збільшити масштаби втрат, російська армія вдається до терористичної практики подвійних ударів, атакуючи місце першої атаки новою хвилею ракет або дронів під час рятувальної операції», – зазначив Кислиця.

Український постпред підкреслив, що режими Владіміра Путіна та Адольфа Гітлера, хоч і не ідентичні, але мають одну й ту ж токсичну ДНК.

«Вісімдесят років тому майже 10 років, витрачені на політику умиротворення, призвели до Світової війни. Спроби умиротворити нового агресора, які ми спостерігали з 2014 до 2022 років, вилилися у повномасштабну війну на європейському континенті. Уроки історії потрібно засвоїти. Якби Рада Безпеки існувала під час Другої світової війни, чи сиділи б її члени за одним столом з Ріббентропами, поки нацисти руйнували європейські міста та відправляли тисячі людей у газові камери? І все-таки зараз ми сидимо поруч із сучасними реінкарнаціями Ріббентропів», – заявив постпред України.

Кислиця наголосив, що Україні не потрібне знущання з дипломатії, яке зараз відбувається у Радбезі. Україні потрібна солідарність у реалізації її невід’ємного права на самооборону. Останнє закріплене у статті 51 Статуту ООН. Також Українській державі, яка потерпає від російського терору, потрібна нетерпимість до злочинів РФ та бачення світу на основі Статуту ООН.

«Це бачення схвалено резолюцією ГА ООН від 23 лютого 2023 року та розвинене у рамках Української «Формули миру». Перший Саміт миру відбудеться 15-16 червня у Швейцарії, і ми запрошуємо всі відповідальні країни взяти участь та зробити свій внесок у всеохоплюючий, справедливий та тривалий мир для України та всього світу», – додав Сергій Кислиця.

Нагадаємо, напередодні росіяни завдали по Україні чергового масованого удару. Ворог цілився у критичну енергоінфраструктуру. Зокрема, окупанти вдарили по Сумській ТЕЦ, яка дає теплову енергію більш ніж половині споживачів міста Суми. Також ворог пошкодив теплову електростанцію, яка заживлює Харків. Крім того, у місті повністю зруйнована трансформаторна підстанція.

У Київській області росіяни повністю зруйнували Трипільську ТЕС, яка до удару була найбільшим постачальником електроенергії у Київську, Черкаську та Житомирську області. 

ZN.UA вже писало, що потрібно переглянути підходи до організації безпеки енергосистеми. Про це читайте у статті Ігоря Маскалевича – «Удари по енергосистемі триватимуть. Ми до них готуємося?»

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *