Новий уряд Путіна – посилена роль друзів та родичів диктатора

Путін у новому уряді посилив своїх друзів та родичів

© EPA-EFE Російські супереліти зберегли контроль над своїми сферами впливу

Зміни у російському уряді після «перезавантаження» зачепили не лише силовий блок, до якого перейшов на позицію міністра оборони Андрєй Бєлоусов, а й інші посади, хоча й менш радикально, пише оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Путін змістив Шойгу. Чим має відповісти Україна?»

«Ці кадрові ротації не означають істотної зміни політики Кремля. Йдеться лише про оптимізацію системи влади з урахуванням нових апаратних розстановок і відносин між вежами», – зазначає Кравченко, уточнюючи, що Путін посилив позиції своїх друзів і родичів в уряді та послабив вплив прем’єр-міністра Міхаіла Мішустіна.

«Супереліти зберегли контроль над профільними напрямами (Патрушев – АПК, Ротенберґи – будівництво, Ковальчуки – освіта, Трутнєв – Далекий Схід, Чємєзов – ВПК тощо), а куди їм дітися?», – наводиться у статті коментар російського політолога Ільї Ґращєнкова. 

Російські експерти вважають, що оновлений уряд Мішустіна став більш конфліктним, а вплив прем’єра зменшився. Раніше Мішустіну опонував лише Бєлоусов, а зараз це робитимуть також Дєніс Мантуров та Дмітрій Патрушев, які отримають посади віце-прем’єрів.  

Нагадаємо, 12 травня Путін призначив звільненого з посади міністра оборони Сєргєя Шойгу секретарем Радбезу РФ замість Ніколая Патрушева. Останнього звільнили «у зв’язку з переходом на іншу роботу». 

Раніше Reuters повідомляло, що президент РФ Владімір Путін після так званих «виборів» 15-17 березня зробить перестановки в уряді та залучить до влади більш молодих людей. Тоді джерела агентства сказали, що не очікують, що Путін змінить міністра оборони Сєргєя Шойгу і міністра закордонних справ Сєргєя Лаврова.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *