Не ООН вторглася в Україну – генсек Гутерреш відповів на закиди про неефективність

«Не ООН вторглася в Україну» – Гутерреш знову згадав про роль цапа-відбувайла

© Офіс президента Генсек ООН заявив, що «дуже важко змусити держави-члени об’єднатися»

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерреш заявив, що «дуже важко змусити держави-члени об’єднатися» у певних обставинах. Також він знову попросив не робити з ООН цапа-відбувайла за російську війну в Україні. 

«Мене запитували, чи зазнала ООН невдачі в Україні. Я сказав, хвилинку, давайте внесемо ясність: не ООН вторглася в Україну. Держави-члени повинні виконувати свої обов’язки, і ми не повинні використовувати ООН як цапа-відбувайла за невдачі держав-членів у дотриманні Статуту», – заявив Гутерреш на пресконференції у Нью-Йорку 13 вересня, передає «Укрінформ».

Генсек ООН заявив, що очолювана ним організація «робить все, що в її силах», щоб «допомогти створити умови для подолання драматичної кризи, з якою ми стикаємося зараз». 

Нагадаємо, видання Bild заявило про наявність листування генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша із російським міністром закордонних справ Сєргєєм Лавровим, у якому ООН пропонує Росії значні поступки для відновлення роботи зернового коридору. 

«Міжнародна спільнота має працювати над поверненням Росії до виконання своїх зобов’язань, а не посилювати її відчуття безкарності та заохочувати до нової агресії, пропонуючи поступки», – прокоментували ситуацію у МЗС України. 

4 вересня ООН вдруге заявила, що не дійшла висновку, що в Україні відбувається геноцид. Комісія виявила тільки заяви росЗМІ, які «можуть мати стосунок до питання підбурювання до геноциду».

11 вересня спецдоповідачка ООН з проблем, пов’язаних із застосуванням тортур, Еліс Джилл Едвардс заявила, що тортури, які застосовують росіяни щодо українських цивільних і військовополонених, досягли рівня систематичної державної політики Росії проти України. Деякі полонені вмирають від побоїв та тортур в окупації.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *