Дозвіл Україні бити по РФ західною зброєю – Столтенберг привітав рішення союзників по НАТО – новини України

Генсек НАТО про дозвіл бити західною зброєю по РФ: «Україна має право на самооборону»

© Getty Images Столтенберг привітав рішення партнерів дозволити Україні застосовувати зброю для ударів по цілях на території РФ.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг розповів, чи зможе західна зброя та боєприпаси вражати цілі на російській території.

 “Треба пам’ятати, це – військова агресія. Росія напала на іншу країну – і це грубе порушення міжнародного права. А, згідно з міжнародним правом, самооборона є легітимною, з огляду на те, що робить Україна, тобто вони захищаються самі. А право на самооборону включає також право на нанесення ударів по цілях на території агресора”, – зазначив генсек в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

За його словами, наша країна повинна мати змогу захищатися, зокрема завдавати ударів по території РФ для захисту міста Харків.

“Тому було б дуже важко, якби українці були змушені визнати, що артилерійські батареї, ракетні батареї чи аеродроми на російській стороні були б для росіян певною мірою безпечними, оскільки українці не могли б використати проти них цю зброю”, – заявив він.

Столтенберг наголосив, що українські операції на території РФ мають виконуватися відповідально та відповідати міжнародному праву.

 Директор із питань Європи у Раді національної безпеки США Майкл Карпентер заявив, що Україна отримала дозвіл бити американською зброєю по території Росії не лише на межі Харківської області, а ще й Сумської.

Нагадаємо, низка країн дозволили використовувати їхню зброю на території РФ. Зокрема йдеться про Канаду, Францію, Велику Британію, Польщу, Литву, Латвію, Естонію, Нідерланди, Швецію, Чехію та Фінляндію. Окрім того, у Данії також заявили, що українці зможуть використовувати їхні F-16 для ударів по цілях у Росії. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *