НАТО готується до війни з Росією – Альянс визначив червоні лінії для вступу у бойові дії

У НАТО встановили «червоні лінії» для вступу у війну з Росією – La Repubblica

© EPA-EFE/ANDRZEJ JACKOWSKI Серед них – повторний наступ на Україну з території Білорусі, або напад на країни Балтії чи Молдову

У НАТО розглядається можливість залучення понад 100-тисячного контингенту для участі у бойових діях проти Росії в тому числі в межах російсько-української війни. Про це повідомляє італійська газета La Repubblica із посиланням на свої джерела. 

«Це вперше з початку війни. НАТО в дуже конфіденційному порядку і без офіційних повідомлень встановило щонайменше дві червоні лінії, за якими може відбутися пряме втручання в конфлікт в Україні. Наразі, слід підкреслити, не існує оперативних планів, які передбачають відправку людей, а лише оцінки можливих планів на випадок надзвичайних ситуацій», – зазначає La Repubblica. 

Першою «червоною лінією» називається пряма чи опосередкована участь третьої сторони в українському театрі воєнних дій. Як приклад називається можливість атаки на Київ з території Білорусі (що вже мало місце у 2022 році). 

Друга «червона лінія» – військова провокація проти країн Балтії чи Польщі або цілеспрямований напад на Молдову. Це може бути спробою перевірити здатність Альянсу реагувати у фазі можливого сум’яття – виборчий сезон в Європі і США може змусити Кремль думати, що НАТО відволікається. Проте Альянс не буде готовий толерувати таку агресію, зазначає La Repubblica.

«Для західних лідерів стає життєво важливим надіслати Владіміру Путіну чіткий сигнал: одна справа – глибоке проникнення на східні території [України], зовсім інша – захоплення столиці або втягнення у війну третіх держав. Іншими словами: Україна не може програти, і Атлантичний Альянс готовий до прямого втручання, щоб не допустити колапсу Києва», – пише газета.

За даними видання, Альянс розглядає можливість використання у війні з Росією військ, розгорнутих вздовж східного кордону Європи – в країнах Балтії, Польщі, Словаччині, Угорщині, Болгарії та Румунії – понад 100 000 солдатів (як тих, що вже розгорнуті, так і тих, що будуть мобілізовані протягом декількох днів в рамках «Сил реагування»). Залучення військ НАТО відбуватиметься поетапно – першими будуть мобілізовані військово-повітряні сили, а сухопутні війська будуть останнім засобом у ескалації.

Нагадаємо, оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко припускає, що Путін нападе на країни Балтії, аби натиснути на Захід в питанні України. Статися це може вже у 2025-му і без заморожування бойових дій в нашій державі. Детальніше про це – у матеріалі «Чому для України настільки важлива допомога «балтійських яструбів» на ZN.UA.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *