Над акваторією Чорного моря і навіть ближче до Європи нависає загроза Третьої світової

У небі над Чорним морем ми регулярно наближаємося до Третьої світової – огляд Radio France

© ВМС ЗС України / Facebook

Вчора західна преса повідомила, що минулорічний інцидент між літаком ВПС Об’єднаного Королівства RAF RC-135 Rivet Joint і двома Су-27 з російськими пілотами був не простою «технічною несправністю», а  «промахом», але усвідомлено спровокованим одним із двох російських пілотів. Підсумовуючи нове бачення щодо ситуації,  в огляді Radio France зазначають,  що в небі над Чорним морем і навіть ближче до Європи можна спостерігати  регулярне наближення до Третьої світової війни.

«У вас є ціль»

Кілька військових джерел підтверджують це викриття на основі секретної версії радіозаписів між двома пілотами Су. У результаті вийшов зовсім інший сценарій, ніж той, який офіційно оприлюднив минулого року британський міністр оборони Бен Воллес, який тоді заявив: «Схоже, що один із двох Су-27 випустив ракету в бік RAF за межами видимості. У світлі цього потенційно небезпечного конфлікту я висловив свою стурбованість моєму російському колезі, міністру оборони Шойгу». Тоді Москва заговорила про «несправність», а британська влада заявила, що довіряє росіянам.

Відтоді під час війни в Україні збільшилась кількість таких інцидентів. Півтора року в небі над Чорним морем і навіть ближче до Європи панує напруження. Минулого тижня ВПС Об’єднаного Королівства заявили, що їхні літаки перехопили два російські бомбардувальники на півночі Шотландії 15 серпня.

Документальний фільм від Channel 4 також розповідає про зустріч цього року, ще на півночі Шотландії, цього пілота з 9-ї британської ескадрильї, яка прикриває Північне море, з трьома льотчиками Су з російської армії:

Дуже важко зрозуміти, звідки надходять їхні накази. Чи надходять вони безпосередньо від Путіна, чи ці хлопці просто хочуть поставити під загрозу мій літак? Я не знаю. Серце б’ється мільйон ударів на хвилину… Але якщо я зроблю помилку, наслідки можуть бути катастрофічними та спричинити ескалацію аж до Третьої світової війни!”

Ці пілоти постійно залишаються в напрузі, оскільки цього року було зафіксовано близько півсотні маневрів залякування, пов’язаних з війною в Україні.

Нагадаємо, російським пілотам вмикали похоронний марш під час їхніх атак на Київ у перші дні війни.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *