Мобілізація в Україні 2024 — чи можна не проходити базову військову підготовку

Базова військова підготовка: які підстави для звільнення

© скриншот видео Youtube Це передбачено новим законом про мобілізацію.

В середині квітня Президент України підписав закон №10449 про мобілізацію. Він передбачає низку змін до мобілізаційного законодавство. В тому числі запроваджує базову  військові підготовку.

Адвокат Андрій Карпенко пояснив, які підстави для звільнення від проходження базової військово підготовки.

Він нагадав, закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» доповнили статтею 10-1 «Базова загальновійськова підготовка».

Базова загальновійськова підготовка проводиться з метою здобуття громадянами України військово-облікової спеціальності, навичок і умінь, необхідних для виконання конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України.

Базова загальновійськова підготовка проводиться у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, навчальних частинах (центрах) Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту, закладах освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських, а також у закладах вищої освіти всіх форм власності.

Для проведення базової загальновійськової підготовки залучаються громадські організації та об’єднання, у тому числі громадські об’єднання ветеранів війни.

 Порядок проведення базової загальновійськової підготовки визначається цим законом та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України.

Базова загальновійськова підготовка включається до навчальних планів закладів вищої освіти всіх форм власності як окрема навчальна дисципліна.

Базова загальновійськова підготовка у закладах вищої освіти всіх форм власності проводиться з громадянами України чоловічої статі (жіночої статі – добровільно).

Від проходження базової загальновійськової підготовки у закладах вищої освіти всіх форм власності звільняються громадяни:

  • які визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби;
  • які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
  • які проходили військову службу.

Нагадаємо, до чого готуватися українцям після набуття чинності закону про мобілізацію. Пояснення дали в Міноборони.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *