Кремль відреагував на заяву Кулеби про залучення Росії до мирних переговорів

У Москві відповіли на слова Кулеби про можливе залучення РФ до переговорів після Саміту миру у Швейцарії

© unsplash/paulgbrs Пєсков сказав, що в Кремлі «не розуміють» цього саміту, а в МЗС РФ заявили, що не братимуть участі в будь-яких заходах, які «просувають ультимативну формулу Зеленського»

Прессекретар Кремля Дмітрій Пєсков прокоментував слова глави МЗС України Дмитра Кулеби про те, що комунікація з Росією «може стати частиною переговорів» після того, як відбудеться перший Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня.

«Ми не розуміємо, що це за віха, ось ця ось мирна конференція. Це по-перше. Про яку серйозну конференцію з серйозними очікуваннями, якусь результативність можна говорити без участі Росії? Це абсолютно неможливо», – заявив 2 травня Пєсков, додавши, що «це якась ініціатива, яка не налаштована на результат», передає російське пропагандистське агентство «Интерфакс».

У МЗС РФ заявили, що Росія взагалі не збирається брати участь у Саміті миру у Швейцарії та в інших заходах, які «просувають ультимативну формулу Зеленського».

«Росія не братиме участі у швейцарських самітах ні на першому, ні на наступних етапах, незалежно від того, отримає запрошення чи ні», – заявила речниця МЗС РФ Марія Захарова.

Вона сказала, що «Заходу не цікаве врегулювання», а йому потрібна «стратегічна поразка Росії».

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський назвав майбутній Саміт світу у Швейцарії 15-16 червня «першим реальним шансом розпочати відновлення справедливого миру». Україна та Швейцарія надіслали запрошення для участі більш ніж 160 країнам, але не Росії. Досі під питанням є участь у Саміті Китаю. Більшість лідерів держав вважають, що Пекін може вплинути на Москву.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *