Саміт миру стане реальним шансом – заява Зеленського

Перший реальний шанс розпочати відновлення справедливого миру – Зеленський про Саміт миру

© https://www.president.gov.ua/ «Лише глобальна сила здатна примусити Росію до миру», заявив президент

Президент України Володимир Зеленський назвав майбутній Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня першим реальним шансом розпочати відновлення справедливого миру. Президент зазначив, що Україна та Швейцарія завершили направлення запрошень до країн (понад 160). Нагадаємо, що Росії немає у цьому переліку. 

«Це буде перший етап – фактично перший реальний шанс розпочати відновлення справедливого миру. Ми всі маємо розуміти, що лише глобальна сила здатна примусити Росію до миру, і саме тому працюємо, щоб залучити якнайбільше учасників до Саміту у Швейцарії та відповідної комунікації. Маємо також розуміти й те, що Путін спробує і різними маніпуляціями, і силою ударів своїх терористів – спробує зірвати цю роботу, наші зусилля, спробує послабити українські позиції», – сказав Зеленський у вечірньому зверненні 2 травня, оприлюдненому у його Telegram-каналі. 

За словами президента, вже визначені конкретні представники України, між якими розподілені ті «географічні напрямки», з яких «треба залучити лідерів» для участі у саміті.

Нагадаємо, що досі ключовим питанням є те, чи братиме участь Китай, оскільки більшість лідерів держав вважають, що Пекін має потужний вплив на Москву. У березні посол Китаю у Швейцарії Ван Шіхтін не виключив, що КНР візьме участь у Саміті миру, але зазначив, що «не вірить у надто велику зовнішньополітичну активність».  

За словами глави Офісу президента Андрія Єрмака, Україна буде намагатись зробити все, щоб Китай був представлений на Саміті миру. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *