Касетні боєприпаси США – чому Україні ставили умови для надання, а Ізраїлю ні – відповідь Пентагона

Україні США ставили умови для надання зброї, Ізраїлю – ні: у Пентагоні пояснили, чому так

© depositphotos/icholakov01 Зокрема, мова йде й про надання касетних боєприпасів.

ЗСУ відповідально використовують касетні боєприпаси, надані Сполученими Штатами Америки, заявила заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх. Зокрема, такою була відповідь на питання, чому Україні ставили умови для надання зброї, зокрема й касетних боєприпасів, а Ізраїлю ні.

«Я б не дивився на це так. Я б сказала, що Україна та Ізраїль зараз ведуть дві дуже різні війни. Я б сказала, що те, як українці використовують DPICMs на полі бою, є відповідальним. Вони стежать за тим, куди випускають їх», – заявила Сінгх.  

За її словами, умови щодо використання Україною касетних боєприпасів потрібні нібито для власної ж безпеки українців. Оскільки завдяки таким умовам, як заявила Сінгх, можна буде уникнути жертв серед цивільного населення після повернення контролю над окупованими територіями.

При цьому Сінгх заявила, що Ізраїль – це один із найдавніших партнерів та союзників США. Напад ХАМАС 7 жовтня вона назвала ізраїльським 11 вересня.

«Ми повинні пам’ятати, що ця атака вважається їхнім 11 вересня. Вони мають повне право і повинні відповідати терористам, які вбивали невинних людей», – заявила заступниця прессекретаря.

Сінгх також заявила, що ізраїльтяни, вступаючи в бойові дії, продовжують дотримуватись законів війни та дозволяють цивільним особам безпечний коридор.

Нагадаємо, президент Байден вирішив таємно відправити ATACMS в Україну через попередження про наступ росіян восени. Рішення про передачу було ухвалене ще 30 серпня, а ним передували тижні суперечок із радниками з нацбезпреки. ATACMS містилися в оголошеному пакеті допомоги Україні від США за 21 вересня. 

Ввечері 17 жовтня президент Зеленський підтвердив перший удар ЗСУ по росіянах із застосуванням ATACMS із касетною бойовою частиною. Пізніше відео із запуском ракет поділився Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. 

Згодом керівниця пресслужби Ради нацбезпеки Білого дому Адріенна Вотсон підтвердила, що Україна отримала ракети ATACMS у модифікації, яка має дальність 165 кілометрів. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *