Ірина Данилович повністю втратила слух на одне вухо

Ув’язнена в РФ журналістка Данилович повністю втратила слух на ліве вухо

Росія відмовляє їй у наданні медичної допомоги у в’язниці.

Влада РФ незаконно депортувала незаконно ув’язнену українську журналістку Ірину Данилович до Росії та відмовляє їй у в’язниці в наданні медичної допомоги. Правозахисниця, кримчанка повністю втратила слух на ліве вухо, повідомив її батько Броніслав Данилович у коментарі Центру прав людини ZMINA.

Правозахисники вимагають негайно звільнити Данилович, дозволити їй повернутися до України та забезпечити їй надання якісної медичної допомоги, поки вона перебуває у в’язниці.

Відповідну заяву 22 серпня оприлюднили українські та міжнародні правозахисні групи: Всесвітня організація проти катувань у межах Обсерваторії захисту правозахисників, Front Line Defenders, Центр прав людини ZMINA, Регіональний центр прав людини, Кримська правозахисна група, Кримський процес, Центр громадянської просвіти “Альменда”, Human Rights Watch, Міжнародна федерація прав людини.

Російські окупанти 29 квітня затримали минулого року у Криму громадянську журналістку Ірину Данилович, коли вона їхала з роботи додому. Про її місцеперебування після «затримання» силовики не повідомили, лише заявили, що заарештували на 10 діб.

7 травня 2022 «Київський районний суд» окупованого росіянами Сімферополя обрав Данилович запобіжний захід у вигляді взяття під варту терміном на два місяці. Пізніше запобіжний захід продовжили. 

Журналістці вдалося повідомити, що в СІЗО на неї чинили тиск співробітники ФСБ. Зокрема, їй завдали тілесних ушкоджень під час етапування до суду. А 30 листопада Данилович дала свідчення у суді, повідомивши, що її тиждень тримали у підвалі, душили, допитували на поліграфі та погрожували вбивством.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *