Ситуація в Авдіївці – Як живуть ті, хто залишився в місті – новини України

Голова ВА Барабаш розповів, скільки жителів та чому залишилися в Авдіївці

© Рух ЧЕСНО Жителі міста чекають, що лінію фронту посунуть далі.

Кожна евакуація — це особлива спецоперація зі збереження життя. Її проводить поліція, місцева влада і волонтери, військових до цього не залучають. Жодного разу  не було”зелених коридорів”, які б погодили обидві сторони.

До 2014 року в Авдіївці Донецької області проживало близько 40 тисяч людей. Коли розпочалася війна у 2014 році, під час активної фази в місті залишалося близько трьох тисяч людей, більшість із них були працівниками Авдіївського коксохімічного заводу. Потім жителі почали повертатися, до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну у місті проживало  близько 26 тисяч населення. Нині у прифронтовій  Авдіївці залишається 1691 людина, розповів голова Авдіївської мійської військової адміністрації Віталій Барабаш в інтерв’ю Ірина Латиш  в межах спецпроєкту із ZN.UA.

“Літнім людям попри все важко ухвалити рішення й залишити свою домівку. Більшість людей — пенсійного віку, хоч є й молодь до 30 років. Зараз уже, звісно, не кажуть, що немає куди їхати чи бракує коштів, як на початку. Тепер, особливо молоді люди, кажуть: «Для чого нам кудись їхати? Так, є ризик для життя 24/7. Так, ми живемо в підвалах. Але нам не треба ні на що витрачати кошти»”, – наголосив Барабаш.

За його словами, люди отримують гуманітарну допомогу, товари особистої гігієни, медикаменти.

“Їхати кудись, аби винаймати житло, бо тут поряд уже немає безплатного, витрачати кошти, шукати роботу не хочуть”, – додає глава МВА.

У Кам’янському Дніпропетровської області проживає багато жителів Авдіївки. Там знаходиться завод “Южкокс”-  як зменшена копія  “Коксохіму”. І керівництво першого сподівалося, що до них на роботу вишикується черга з охочих працювати, бо багато кваліфікованих працівників переїхало. Однак люди не йдуть, бо раніше зарплата була 30–35 тисяч гривень, а нині пропонують 16 тисяч. Вважають, що краще сидіти вдома й нічого не робити, ніж працювати за меншу зарплатню.

“Останніми тижнями — вже нове пояснення відмови евакуюватися. У нас є дві точки, де стоять «Старлінки» й телевізори, там можна подивитися українські новини. Люди слухають, що повідомляють про успіхи ЗСУ в контрнаступальних діях: хоч вони не настільки активні, але відбуваються, — тож підстав для виїзду, кажуть, у них немає”, – заявляє Барабаш.

Він зазначає, що жителі міста чекають, що лінію фронту посунуть далі. Містяни читають багато  російської пропаганди.

“Там розганяють інформацію, що основний удар ЗСУ припаде саме на Донецьк, і мешканці чекають на цю подію”, – додав він.

За його словам, евакуацію здійснюють обов’язково на “броньованій капсулі”-  це максимум п’ять-шість людей.

“Це інкасаторські мікроавтобуси, вони умовно броньовані, бо той, на якому ми їздимо містом, весь наскрізь пробитий унаслідок прильотів”, – відповів Барабаш на запитання про евакуацію людей.

У місті немає спеціалізованого добре броньованого транспорту, який нині необхідний для евакуації, роботи поліції. Волонтери розвозять продукти та іншу допомогу лише на таких авто. За рахунок бюджету їх купувати та ремонутвати  не можуть, усе — за волонтерські гроші.

Під час евакуації людей, наголошує глава МВА, на них одягають додатково бронежилети, каски й намагаються вивезти їх в короткі проміжки між обстрілами.

“Під час повітряної тривоги в Донецьку ми ніколи не веземо людей, бо 99,9% ймовірності, що ракета до Авдіївки прилетить — це вже як догма”, – наголошує він.

За його словами, є випадки, коли евакуйовані люди поверталися. Нещодавно повернулися три родини буквально наступного дня після евакуації.

“Зараз перекрили вже всі ймовірні варіанти, якими можна заїхати, зокрема й «чорним таксистам», котрі за величезні гроші надають послуги, — таким однаково, що діти. Превентивно ми вже це відпрацювали й тепер, коли до цих таксистів звертаються родини з дітьми, вони нас повідомляють і ми намагаємося контролювати їхнє пересування”, – наголошує Барабаш.

Він розповів, що здебільшого повертаються мати-одиначки.

“Останній випадок — приїхали мати з дитиною з Покровська до Авдіївки за 18 тисяч гривень, це 60 кілометрів. А повернулися, бо там, де жили минулої зими, були проблеми з дровами. Грошей на дрова шкода, бо їм мали дати безкоштовно, а на таксі — не шкода. Мій заступник їздив із ними до тієї громади, домовився зі старостою про забезпечення необхідним і про те, що триматиме їх на контролі”, – навів приклад глава МВА.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповіла, що російські окупаційні війська намагається оточити Авдіївку Донецької області, але їм не вдається заходити туди.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *