Як обмежено придатним оновити свої дані в ТЦК – пояснення Міноборони

У Міноборони пояснили, як визначатимуть придатність після скасування

© depositphotos/NewAfrica У військовозобов’язаних цієї категорії буде 9 місяців на оновлення статусу через ВЛК.

В Україні з 4 травня скасовано статус “обмежено придатного” для служби у війську на час дії воєнного стану. У Департаменті охорони здоров’я Міноборони пояснили, як тепер військовозобов’язаним оновити свій статус.

Згідно повідомлення, чоловіки, які мали статус обмежено придатного, повинні до 4 лютого 2025 року пройти військово-медичний огляд для визначення ступеня їх придатності до служби за новими правилами.

В департаменті зауважують, що направлення на проходження ВЛК військовозобов’язані мають взяти в ТЦК та СП.

Зазначається, що члени ВЛК не зможуть на власний розсуд визначати придатна особа чи ні, а керуватимуться чіткою інструкцією відповідно до Розкладу хвороб, таблиці додаткових вимог до стану здоровʼя. Оновлені критерії побудовані на Міжнародному Класифікаторі хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я МКХ-10, який містить декілька тисяч діагнозів. В залежності від ступеня порушення функцій в кожній групі захворювань можуть бути як придатні, так і непридатні до служби.

Раніше ZN.UA публікувало повний список станів та фізичних вад, за наявністю яких визначатимуть придатність. 

Зазначимо, намір поділити всіх військовозобов’язаних тільки на придатних і непридатних без якогось проміжного статусу суперечить світовій практиці. Детальніше про це читайте у статті журналіста, аналітика, піар-технолога Петра Герасименка «В Україні скасували обмежену придатність. Що далі буде» в ZN.UA.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *