Фронт розширили на 70 кілометрів – Сирський про ситуацію на Харківщині

Росіяни розпочали наступ на Харківщині раніше запланованого – Сирський

© Олександр Сирський / Telegram Прорвати оборону нападникам не вдалось, але попереду тяжкі бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що російські війська почали наступ у Харківській області раніше, аніж планували, коли помітив перекидання українських сил на цю ділянку кордону.

За словами Сирського, росіяни для цього наступу створили і значно посилили оперативно-тактичне угруповання військ «Сєвєр», до складу якого увійшли бойові частини 6 армії, 11 та 44 армійських корпусів, а бойові дії розширили лінію фронту майже на 70 кілометрів, намагаючись примусити нас задіяти додаткову кількість бригад зі складу резерву.

«Основні зусилля ворог зосередив на напрямку Стрілеча – Липці та на захоплені Вовчанська, з подальшим виходом до Білого Колодязя і розгортанням наступу в тил наших військ», – уточнив поточний став справ головнокомандувач.

При цьому, за його словами, прорвати оборону українських сил так і не вдалось.

DeepStateMAP

Сирський додав, що попереду будуть важкі бої і росіяни до цього готові.

«Ми повинні не допустити подальшого просування ворожих військ стійким утриманням займаних рубежів та позицій, ударами авіації, ракетних систем, вогнем артилерії і танків нанести йому максимальних втрат, а також створити умови для розгрому діями мобільних штурмових груп та підрозділів атаками у фланг і тил із різних напрямків», – написав він у п’ятницю, та додав, що займається зараз цим питанням, а також перегрупуванням військ.

Нагадаємо, 16 травня Генштаб ЗСУ заявив, що плани ворога максимально вклинитись у глибину міської забудови Вовчанська і там закріпитися були зірвані Силами Оборони України. Також відомо, що російські війська намагаються здобути тактичну перевагу в районі Лук’янців (інший напрям наступу росіян на Харківщині).

Наступ росіян на цьому напрямку триває з 10 травня. В американському Інституті вивчення війни вважають, що російський наступ на Вовчанськ значною мірою є наслідком політики Заходу, згідно якої українські сили не можуть використовувати надані союзниками системи для ударів по законних військових цілях у Росії.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *