Фінансування з США — президент України дав спікеру Палати представників дедлайн

© Володимир Зеленський / Telegram Зустріч спікера з українським президентом у грудні вплинула на рішення Джонсона схвалити військову допомогу Україні. 

Майк Джонсон був спікером менше двох місяців, коли президент України Володимир Зеленський звернувся до нього з різким посланням: “Час спливає”. Коли ці двоє чоловіків зустрілися в кабінеті спікера в грудні, Зеленський чітко дав зрозуміти, як довго Україна зможе протистояти атакам російських ракет і безпілотників, пише Politico.

“Березень або квітень”, — сказав президент, згідно зі словами двох людей, знайомих з ходом дискусії.

Груднева зустріч і похмурий прогноз значною мірою вплинули на рішення Джонсона піти проти своїх консервативних колег і прийти на допомогу Україні з пакетом у розмірі 60 мільярдів доларів. Найважливiше те, що це дало Джонсону дедлайн, який вiн взяв на себе для надання пакету допомоги Українi.

Джонсон вклався в цей термін, маючи в запасі трохи більше тижня. У суботу 20 квітня Палата представників ухвалила чотири окремі заходи — щодо України, Ізраїля, Індо-Тихоокеанського регіону та інших питань національної безпеки, а в середу 24 квітня президент Джо Байден підписав їх як закон. Тепер військова допомога прямує до України, в тому числі ракети дальнього радіусу дії, які можуть допомогти Києву завдати удару за межами російських позицій.

“Немає єдиної причини, чому Джонсон, який раніше наполягав на тому, що підтримка України має бути пов’язана з консервативною прикордонною політикою, цього разу погодився. Але зустріч із Зеленським змусила Джонсона терміново вирішити, чи варто ставити на карту свою посаду спікера, щоб відправити більше зброї в Україну”, — повідомляє Politico.

Але після того, як український лідер наголосив, що війська України майже не матимуть зброї до весни, людина в керівництві Палати представників, знайома з думкою Джонсона, сказала, що спікер вирішив, що треба діяти до цього часу. Завдання підготувати законодавство та план дій було покладено на Джоша Ходжеса, радника Джонсона з питань національної безпеки.

Нагадаємо, що газета Financial Times розповіла, що насправді означає нова допомога для України від США. Проблеми з живою силою в Україні мають бути вирішені, оскільки новобранці не зіткнуться з перспективою бути відправленими в бій з недостатньою кількістю боєприпасів.

 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *